Споделена история от Здраве

Къде е добре да проследя бременност и да родя?
Здравейте! Аз съм жена на 26 и с приятеля ми искаме да си имаме дете.
Притесненията ми са относно това, че не знам кой лекар е добър и кой-не. Досега съм ходила 3 пъти в София. ( Последно при доц. Асенова от Лозенец и доц. Андреева от "Щерев" - комплименти и за двете). Много съм доволна от тях, но те не преглеждат по Здравна каса и по-важното - финансово не мога да си позволя раждане в Щерев, а болница Лозенец е малка болница и всичко по-сложно или което може да се усложни го пращат в големите. Чета всякакви коментари за Майчин дом, Света София и Шейново. Засега май Шейново ми изглежда най-прилично. Не познавам нито един лекар от тях и идея си нямам при кой ще е най-добре и кой няма да ме изнудва.
Моля ако има тук жени, които са минали през това - нека споделят!

Коментари

1.   За Бога, не раждайте в частна клиника! Там нямат необходимата апаратура и при спешен случай на детенцето, не дай Боже, ще го пренасочат, най-вероятно към Майчин дом.
Препоръчвам Ви д-р Рени Ковачева, 1АГ. Невероятен лекар, с индивидуален подход към всеки пациент. Следи бременост и изражда.

3.   Пропусни Света София, там една нещастница почти ме уби, че и детето на косъм беше. Акушерките са много мили, много състрадателни и човечни, но докторята.... no comment.
Май навсякъде е така, може би в частните има повече отношение, но това си е болна тема. Всеки случай проучи лекаря към когото ще се насочиш и подбирай внимателно.
Аз лично препатих и ако бях родила първото си дете по начина, по които се роди второто никога не бих се съгласила да имам друго. Радвам се, че приключих това нещо. А на теб желая успех!

4.   Аз не съм от София, но там май доста пари искат в частните болници. А защо не избереш град близо до София.

5.   Защото предпочтам да родя при лекари с опит. Май се насочвам към Майчин дам от всичко, което прочетох досега. Но още не съм избрала при кой лекар да бъде. Искам за проследяване някой, който работи със здравна каса.

6.   Чували ли сте някакви отзиви за Шейново?

7.   А София мед?

9.   От София Мед имам семейни приятели, които са много доволни. Не знам обаче колко са платили.

10.   В Шейново е най-добре.