Споделена история от Здраве

Някой може ли да ми препоръча режим на отслабване при спорт?
Здравейте! Висока съм 177, тежа обаче 75 килограма. Тренирам 2 пъти в седмицата аеробика, поянога 3.. но явно се храня неправилно.
Пробвах режима на Дюкан, но със спорт не става. Нямам сили.
Другият ми проблем е че ям късно вечер... лош навик, но и е много кофти ако не ям..
Някой може ли да ми препоръча някаква идея или диета, с която да сваля 10ина килограма?
Не изглеждам дебела, но някак си, като знам колко тежа и ми е кофти.
Бих искала да посваля 10ина..
Благодаря предварително!! :):)

Коментари

1.   Пробвай каланетика.

2.   пробвай фитнес и забрави диетите... до две филии хляб на ден, без сладко и т. н., много нетлъсто месо, риба, плод и зеленчук

3.   Мога да ти препоръчам да правиш упражнения всеки ден. Също така яж по 3 пъти на ден и винаги закусвай. Гледай да се въздържаш от междинни закуски. 15 минути преди всяко ядене пий по 1 чаша вода, за да намалиш глада и вечеряй не по-късно от 20:00 часа. Предполагам, че това ще ти помогне поне малко.

miss~vampire

4.   №2, "забрави за диетите", обаче препоръчваш диетични ограничения! :)

5.   авторката съм:
А според вас, за моята височина колко килограма са добре?

6.   Ами за твоята височена да кажем 65-6, но това са само норми. Аз например съм 165, но 55 килограма не се харесвам, затова съм малко по-малко. Ако ти се харесваш и 70 кг не ти личат няма смисъл да ставаш 65 ; ))

7.   Препоръчвам ти "воля" нищо друго няма да помогне .

8.   а с ратзделно хранене и спорт, за колко време мога да сваля 10 килограма?

9.   честно казано аз отслабнах с 3кг за около седмица само като закусвам редовно(няма значения какво), не пия безалкохолни напитки, ям по 1 филия хляб на ден, пия много вода над 2 литра и ходя много пеша.. поне 2-3 км. на ден :) това е от мен след време ще видиш как ще усетиш промяна. Аз например се чувствам по свежа, по подвижана.. абе готино е :Д :))

10.   Чета и ми се плаче, наскоро.. Лотар Матеус се извини на всички 7 000 000 треньора в България. Та и аз сега, извинявам се на всички давали "посока" на момичето, заради това, което ще напиша.

Скъпо момиче, забрави думата "диета". Ако искаш да промениш визията и начина си на живот от тук насетне, трябва воля.. някой го беше казал. Започни да гледаш на храната като на приятел, а не враг. Замени думата "диета" с "режим", с "начин на живот". Това не е промяна от днес за утре, както и промяната се постига трудно и задържа трудно.

Започни да се образоваш, в интернет има много информация за това как функционира тялото ти- натрупай елементарни знания. Не се доверявай на всеки каквото ти каже, защото всеки режим действа на всяко тяло различно.

Разбира се, има елементарни принципи, които са общовалидни. Най- първия принцип : стреми се към природата. Тялото ти има един кръг от последователни механизми, наречен метаболизъм. Научи се да го контролираш, да му влияеш. Забързай го и тялото ти ще ти бъде благодарно. За целта намали интервала на храненията през деня. Храни се по-често с регулирани до степен порции. Търси зеленчуците през целия ден. Плодовете в утрото, заради захарите в тях. Набавяй си белтъци /протеини/ чрез месото, яйцата, млечните продукти /извара, кисело мляко и тн./ Избегни синтетиката - солети, сладки шарении и изкушения..газирани напитки и прочее. Пий Вода. Тренирай здраво, тренирай комплексно.. не изолирай групи мускули. Нека цялото тяло заработи в името на целта ти, на Твоята цел! Позволявай си "забранени неща", но 3-4 пъти в месеца. Не се ограничавай напълно, защото забраненото е най-сладко. Започни един нов, по-здрав, по-добър живот за теб.

Човек сияе, когато постига целите си. Започни сега, а не от следващия понеделник!

П.С. Написа ти го човек, минал по този път и започнал нов, по- добър живот.

11.   авторката съм.
Номер 10, старая се да се храня разделно, спортувам аеробика -2 или 3 пъти седмично по възможност. много е интензивна.
не вървя много обаче за сметка на това.
иначе се старая.
а кантарът почти не помръдва...
някой може ли дса ми обясни?
целта ми е да стана 65 килограма.
преди доста врее бях 62 и тъй като съм с по-едро телосложение, не изглеждах много добре.
65-5 е перфектно..
и до началото на септември дано ги сваля..
иначе няма желание да ида на море.
не съм прекалено суетна, но не се чувствам добре така..
комплекс ми е, определено.
не съм дебела, но съм си якичка направо.
от аеробиката съм се постегнала, и не ми дават килограите, но няма значение.
искам да си вляза в нормата.

Благодаря на всички, които проявяват отношение по темата ми!