Споделена история от Здраве

Анорексия ли е?
Здравейте!
Ще разкажа историята си накратко
ТаЗИ година-март месец започнах диета, при която се ограничавах много, свалих 10см за 1 месец и разбрах, че трябва да спра или ще се разболея.
Започнах да се храня малко повече и така до днес.
Смятам че съм надебеляла и започнах пак да ям по 300калории на ден, тъй като отново имам мисли(не знам дали се водят анорексични) които ме карат да го правя.
Въпроса ми е според вас дали съм болна от анорексия, тъй като тя е и болест на психиката или съм близо до нея и все още не съм болна?
П. с имам лист с безопасни и 'опасни' храни, когато ми се налага ям пред нашите, но избягвам такива ситуации; когато не мога да се сдържа ям от 'опасните' храни, но след товя не ям нищо;
Ям оризовки, салати, активия и май е само това
Избягвам/но ми се случва/ да ям храни, на които не знам калориите;
Понякога дъвча и плюя;НЕ СЭМ ПОВРЪЩАЛА НИКОГА, но съм опитвала, просто не ми се получава иначе сигурно и това щях да правя;
Не мога да говоря с никой за това, не ви моля да ми кажете да отида на психолог, а само да споделите вашето мнение.
Благодаря

Коментари

1.   На мен ми изглежда че вече имаш мислите на анорексичка.Отиди на психолог защото ще стане по зле ако не отидеш.

3.   Налагало ми се е да отида на психолог, тъй като се притеснявах прекалено много за всичко и изпадах в тежки депресивни състояния. И аз мислех, че не мога да говоря с когото и да е по този въпрос, но психоложката се оказа страхотен човек, който наиситна иска да помогне на другите.
Поне според мен ти трябва да отидеш на психолог. Това рязко прескачане между "започнах да се храня малко повече" и "започнах пак да ям по 300 калории на ден" е много вредно за тялото ти. Не го предизвикваш ти, а мислите ти, затова мисля, че е най-разумно да посетиш психолог.
Успех в битката, миличка!

4.   Анорексия може да имаш,ако станеш под 37 кг,не е само до психика.
Анорексичките не се хранят изобщо,приемат само вода и ниско калорични храни,който прием е колко няколко трохички.