Споделена история от Здраве

"Диета" Риба и салати
Здравейте, от известно време ме мъчи мисълта да отслабна.
Въпроса ми е ако започна да консумираме само плодове, салати и риба, възможно ли е да си навредя на организма?
При положение, че рибата е полезна и плодовете и зеленчуците, но започнам рязко.
Или е хубаво да се консултирам с лекар.
Ж, 19г, 100кг

Коментари

1.   На света няма такава храна, която да е полезна в големи количества, така че не е нужно да ограничаваш вида храна, а нейното количество.
Да рибата е полезна, но в последните години 80% от рибата на пазарите е изкуствено отгледана повечето с гранули за бърз растеж от което по скоро ще надебелееш. Отделно тази риба която е уловена от океана е с наситен живак в месото, до толкова че от години европейски лекари тръбят за ограничаване на консумация на риба тон поради многото случаи на отровени с живак. А тази от реките е живяла в замърсена вода, което води до извод че не всяка риба е полезна и ти не можеш да намериш полезна в такива количества че да се храниш само с това, разбира се ако не живееш високо в планината до естествен поток и да си ловиш сама рибата. Въпроса с зеленчуците и плодовете е подобен, прекалено торени, прекалено пръскани с отрови.
Пред теб има два варианта изнасяш се в екологично чист район и си отглеждаш плодовете и зеленчуците сама, или просто си ядеш всякаква храна като ограничиш количеството до минимум /около 250гр на хранене 3 пъти на ден/ а ако щеш тези 250 гр да са 100гр сланина и 150гр бял хляб. И най важното да увеличиш движението, дали ще се разхождаш или ще вършиш някаква друга физическа дейност е без значение, важното е да се движиш по 4-6 часа на ден.

2.   С тая риба и салата ще станеш 200 килограма после
лекар-диетолог-същите мошеници-само ще вземат пари и ще ти предпишат да ядеш малко количество по 300 пъти на ден-което е супер вредно
Ще върнеш килограми и ще качиш двойно
Поинтересувай се от някой фитнес инструктор за калорииния режим, ще те светне надълго и нашироко
Само там ти е спасението

3.   Зарежи диетите, избери си здравословен, дългосрочен режим на хранене, спортувай. Примерно- за закуска плод, от един вид само, целта е почти без закуска да минеш, а за обед и вечеря/ не късна/- каквото ти харесва, но без хляб, тестени, никакво сладко, пакетирани и газирани неща, чипсове, сосове, пържено и т. н. вредни неща. И достатъчно вода, нестудена, минимум половин час преди ядене и никога по време или след хранене! За да има интервал и редуване на вода-храна- препоръчвам 3 хранения на ден. Сутрин водата нека е топла, с лимон, и малко мед, него го яж с лъжица, не го разтваряй във водата. По-късно, към 9 ч. примерно да е плода. Нека има повечко свежи зеленчуци за обяд и вечеря, и много много движение! Не е трудно, успех!

4.   Консултирай се с лекар и повече движение!