Споделена история от Здраве

Относно филърите...
Здравейте, ще карам директно и ще помоля за сериозни коментари от хора, които биха могли да отговорят на въпросите ми! Спестете ми коментари, като “ Следващия път си налей малко акъл “ “ Каква е тази мода жените да сте изкуствени “ и тн. Благодаря предварително! Случая ми е следния. Преди 2 месеца си сложих хиалуронова киселина в скулите. Марката на филъра е Juvederm, a поставеното количество е 1мл общо, от двете страни. Още в началните дни усетих бучки/топчета, но тъй като филъра беше инжектиран наскоро прецених, че трябва да изчакам оттоците да спаднат. Е, минаха 2 месеца и от едната страна бучки все още имам. Не се виждат, но се усещат на допир, като имам чувствителност и съвсем лека болка при натиск. От другата страна също имах топчета, но те за щастие се разнесоха и определено почти не се усещат, да не кажа изобщо. Въпроса ми е от какво се получават тези бучки? Наясно съм, че с времето ще се разградят от организма, но не мисля че трябва да ги има. Това е първия път, в който си слагам филър и предполагам, че може да мине повече време, докато организма ми приеме хиалуроновата киселима, но както казах вече минаха 2 месеца, а до колкото и знам, първия път филъра винаги се разгражда по бързо. Наистина ми е важно да разбера каква е причината за тези бучки и как да ги предотвратя при следващо посещение при доктора ( който няма представа защо се е получило така, той също очакваше да се разградят до месец ). Искам да повторя процедурата, но това е единственото нещо, което ме безпокои, а незнанието за появата на тези неща още повече ме отказва от повторно поставяне на филър. Казаха ми да масажирам зоната, но определено се усещат като доста твърди топчета, които не подлежат на каквато и да било промяна чрез масаж. Благодаря!

Коментари

4.   И преди два месеца ти казахме, че не знаем и да не повтаряш процедурата. Той и доктора май ти беше казал, че има шанс да си останат (мързи ме да търся старата тема).

Търси съвет от специалист, тук ЩЕ получиш коментари, като “ Следващия път си налей малко акъл “ “ Каква е тази мода жените да сте изкуствени “ и тн.