Споделена история от Здраве

Дискомфорт след уриниране?!
Жена съм, на 22. Въпросът ми е следния. Чувствали ли сте някакъв дискомфорт след пишкане, при мен не е точно парене, а едно неприятно усещане, което те побъкрва, и така докато не отмине. Лекувах се преди няколко месеца от възпаление, пих доста силни антибиотици и всичко се оправи. Имам приятел от година, но последните 4 месеца не сме правили секс, защото бях в чужбина. Там нямах никакви проблеми. Когато се върнах след първото/второто правене на секс започнах да усещам този дискомфорт. Изполваме презервативи! Така че не е от това. Ще посетя отново гинеколог, но възможно ли е причината да е в това, че като му е твърде голям при самото проникване да се е получила някаква раничка на уретрата и от там да идва всичко? Аз съм по-тясна и наистина си имаше известна болка първите 2-3 пъти докато проникне целия. Използвахме лубрикант, който със сигурност помогна, но все пак не мога да се отпусна да правя спокойно секс, а не искам да лишавам нито себе си, нито нето.

Коментари

1.   И при мен се получава така когато правя секс с презервативи. Обяснявам си го че е от самото триене на латекса.

2.   Копирам свой стар отговор от предишна подобна тема:
"Отиди на уролог, за да получиш по-компетентно мнение.
Възможно е да инфекция в пикочните пътища; камъни в бъбреците и т. н. Надявам се да не е толкова сериозно, но все пак е задължително да те прегледа специалист!
Препоръчвам ти Uronat Gold (Уронат Голд) - хранителна добавка, изцяло на билкова основа, струва около 10 лв. и се приема една седмица по схема. Влияе позитивно върху уринарната система - поне при мен имаше бърз ефект и не се налагаше да прибягвам към антибиотик.
Пий много течности през деня, старай се водата да е изворна. Добре е, че са ти препоръчали сок от боровинка, непременно си вземи. Пий също чайове (но не силни) - зелен, от жълт кантарион и т. н. Избягвай силното кафе и пикантните храни. Взимай си хладък дъжд след всяко ходене до тоалетната - оосбено ако е придружено с парене, дразнение и т. н. Хранителният ти режим е от изключителна важност - наблегни на супите (супа от коприва - копривата се използва срещу цистит), дини, пъпеши, манго, моркови, риба тон, сьомга.
Прави си компреси и масажи във въпросната област - стимулират уринирането. Не носи тясно бельо (примерно прашки). И отново се връщам към първия съвет - непременно отиди на уролог!
Успех и бързо възстановяване! "

D.