Споделена история от Здраве

Преживяване със синдрома на експлодиращата глава и сънната парализа
Вчера тъкмо се бях онесъл когато усетих най странното чувство: сякаш някой ме дръпна изпод земята и чух един шум подобен на бързото вдигане на налягането в чайник. Тогава, изведнъж, видях бял проблясък и чух силен шум сякаш 100 врати се тряскат изведнъж. Сърцебиенето ми се ускори, но бях безпомощен, защото същевременно изпитвах сънна парализа. По време на сънната парализа, очите ми бяха затворени, но изпитвах силно присъствие над себе си. Запазих спокойствие, защото знаех какво се случва, но реших да си „поиграя” с изживяването: представях си как присъствието ме напада, което ме плашеше, но тогава чувствах едно напрежение в ушите си и тялото ми „потъваше” надолу. Колкото повече си мислех за „него”, което изобщо не беше трудно, и колкото повече се страхувах, толкова по-дълбоко „потъвах”, което беше.. интересно. За щастие, се събудих преди съвсем да пропадна в ада :D. Това бе изцяло ново за мен, като добър хорър филм.

И преди съм изпитвал сънна парализа, чел съм и за синдрома на експлодиращата глава, така че веднага имах идея какво се е случило, но това не направи цялото изживяване по-малко сплашващо. За първи път ми се случи да го изпитам този „синдром”.

Според повечето статии, около 20% от всички питани твърдят да са изпитвали нещо такова поне веднъж, тоест няма как сред вас да няма хора, които да са го изпитвали този прословут синдром, та зачудих какви са вашите преживявания с него и има ли изобщо начин да го предотвратя за в бъдеще, понеже преживяването не беше много приятно.

Коментари

1.   Само да ти кажа, че описваш припадък. Не ги знам кви са тея, синдроми и глупости. Но отивай да те види лекар. Да няма после, синдром на глупака. А.. Звучиш налудничаво, имай го предвид.

2.   Аз не съм имал такова преживяване, за щастие! Иначе ако стане нещо, ще стана незабавно и ще видя какво има, макар, че у нас чужд човек не може да влезе! На последния етаж сме-8! А долу сме с домофонна врата с код! На някои места съм виждал и камери, но ние нямаме! Пътната врата също я заключваме нощем! А за експлоатиращи глава сега чувам! Нека да видим какво ще кажат другите след мен!

3.   И на мене ми са се случвали такива простотии, не трябва да ти пука или поне се опитай, даже един път видях нещо като череп, който ми викаше.

4.   Сънна парализа. На мен ми се случва нещо подобно ако съм под голям стрес и не мога да спя както трябва няколко дни поред.

5.   Бих те посъветвал да си вземеш светена вода от православна църква и да напръскаш дома си, да пиеш по малко сутрин и вечер, да се кръстиш, ако не си кръстен и да послещаваш църковните служби.