Споделена история от Здраве

Колелото кои части на тялото стяга?
Пише ви момиче на 23 г. Много ме вълнува един въпрос и много ще се зарадам и ще съм безкрайно благодарна на отговори!!! Кажете ми информираните и тези с личен опит направо върху себе си или с близки наблюдения - кои точно части на тялото се стягат само от каране на колело? И по колко часа минимум може да даде резултати. Рових за информация, но не намерих много, а и такива от личен опит са също важни за по-достоверна информация. Благодаря!

Коментари

1.   стяга дупето и краката, но гори доста тлъстинки и цялото тяло се стяга така. Най-малко два часа... но зависи сега - два часа, ако става дума за ергонометър - колело, което си е на едно място във фитнес да кажем. Истинското колело пък е добро, защото може да изкачваш с него наклони...
Няма да сбъркаш, ако караш колело, но го прави често и поне 40 минути.... за да почнеш да гориш мазнинки

2.   Благодаря номер 1, интересува ме само за стягане

3.   за стягане да, но за отслабване- не съм убедена. една приятелка има у тях -всеки ден е на колелото... ама не й се получава може би защото си хапва.
аз съм на 24г и ходя на аеробика.
моят съвет е и да не искаш да отслабнеш, а само да се стегнеш, карай колело 4-5 пъти в седмицата. първоначално не се претоварвай. прави упражнения на земя у вас. коремни преси, упражнения за крака.
сслед 2 седмици резултат е налице. понякога не отслабваме много на колограми, но се стягаме и визуално изглеждаме по слаби по размери.
успех и пиши..

4.   Аз Март месец се записах на спининг и за около 2 месеца свалих около 6, 7кг. но бягах и правех и други упражнения, всеки ми казва, че много съм отслабнала и аз го знам, проблема е, че сега трябва да стягам понеже мазнините остават, иначе на килограми и визуално също се сваля с каране на колело минимум един час на ден.

5.   Искам да попитам, защото съм със едри крака (по-широки прасци и бедра. ) със карането на колело мога ли да ги стегна, или само ще натрупам мускули?

6.   аз съм същата структура като теб... с колело -не!
намери аеробика или ходи да бягаш!
от собствен опит ти го казвам!
и моите прасци са ми болна тема

7.   Хора под стягане какво имате впредвид, тоест отслабване или трупане на мускули. Примерно, ако карам колело дупето ми ще се прибере или ще стане по изпъкнало? Притеснявам се да не стане някой мъничък.
Благодаря предварително. :)

8.   Мисля да си взема велоаргометър и се чудя дали няма да ми станат огромни мускулите и да стане грозно или пък ще се стегна и ще съм по-добре

9.   н 8, всички кардио уреди не правят мускули, а просто горят калории, подобряват кондицията -но до тук.
Само пътеката ако бягаш на нея може да оформи някакви мускули, но мускули се правят с тежести, може и упражнения със собствено тегло

10.   Въобще ли няма да се стегна, ако го карам усърдно :(

11.   Аз карам колело всеки уикенд и през свободните дни през седмицата, и стяга мускулите. Прасецът ми стана по-голям, както краката. Ала трябва да караш поне един час, ще е добре на разнообразни терени (най-вече на наклони). Според мен, ако караш всеки ден и отделиш поне един час, ще е в големи плюсове.

12.   Аз карам колело всеки уикенд и през делничните дни, ако имам време и наистина стяга мускулите. Благодарение на това прасците и бедрата ми се стегнаха много добре. Ала ще трябва поне един час по разнообразни терени (най-вече наклони). Според мен, ако караш всеки ден и отделиш поне час, ще доведе до големи плюсове.
Дано да помогна с този коментар.

13.   Аз преди ходех на басейн с колело(отиване и връщане-басейна е извън града в който живея), понеже бях без книжка, а с такси щеше да ми излиза скъпо всеки ден.
Има резултат, определено но трябва много постоянство- всеки ден поне 40 мин и не трябва да в релаксиращо каране, а възможно колкото по-бързо можеш толкова. Може би няма да е уау ефекта който очакваш- мускулите на бездрата стават малко по-силни, това е най-вече.
Няма да имаш цялостен ефект на цялото тяло.
Ако искаш голями резултати ти трябва трябва режим за хранене и фитнес/тичане/бокс/плуване като към всяко трябва сериозност.

14.   За жена колело не е добро, ако иска да ражда нормално.

15.   Живея в Холандия и съм принуден да карам колело, абсолютно всеки ден, по минимум 7-8км на ден!
Отслабва се жестоко. Дойдох 82кг а сега съм 72. А краката са ми, като на културист. През първият месец тук имах невероятна мускулна треска, но нямах избор, защото пътувам до работа с колелото си. А сега само баири ми дай :) Успех!

16.   При мен след каране на колело за около час дневно усещам ефект върху бедра, дупе, корем и гръб. Само внимавай за стойката докато караш да не се изгърбваш, а кръста да е стегнат.