Споделена история от Здраве

Огладняване на 1-2 часа и гадене
Здравейте!

Момче на 17 години съм и от 2 години имам хроничен гастрит. От 16-ти септември имам проблем - гади ми се, когато седна да ям и огладнявам на 1-2 часа. Ходих на гастроентеролог, изписа ми лекарства, от тях имаше ефект за гаденето, но все така си огладнявах на 2 часа. Преди 4 дни явно не бях ял навреме и пак се влоши. Вчера отново ходих на гастроентеролог и ми смени 2 от лекарствата. Ако стоя повече време гладен, дори повръщам. Тъй като си "внушавам" и страдам от паническо разстройство, семейството ми си мисли, че се дължи и на нервна почва, но аз съм убеден, че не е само заради това.
Не знам какво да правя. Посъветваха ме да стоя гладен и да ям, когато аз реша, но така ме боли, а и когато прегладнявам, се стига до повръщане. Моля всички ви за помощ! Ако продължава така, мисля да накарам родителите си да отидем при гастроентеролога ми и да ме спре в болница. Как да излекувам това състояние, което ме измъчва вече месец?

Коментари

1.   Виж, не знам, брат ми е на 17 и имаше гастрит тази година. Баба ми му се караше и викаше, че е заради това, че яде малко ( не съм сигурна обаче ), а само пие сок. Отиди на друг лекар. Също така:
Cpeдcтвaтa, изпoлзвaни зa лeчeниe нa гacтpит, вĸлючвaт:

Aнтибиoтични лeĸapcтвa зa yнищoжaвaнe нa Н. руlоrі. Зa Н. руlоrі в xpaнocмилaтeлния тpaĸт, Baшият лeĸap мoжe дa пpeпopъчa ĸoмбинaция oт aнтибиoтици, ĸaтo ĸлapитpoмицин (Віахіn) и aмoĸcицилин (Аmохіl, Аugmеntіn, дpyги) или мeтpoнидaзoл (Flаgуl), зa дa yбият бaĸтepиятa. He зaбpaвяйтe дa взeмeтe цялoтo aнтибиoтичнo пpeдпиcaниe, oбиĸнoвeнo зa ceдeм дo 14 дни.
Meдиĸaмeнти, ĸoитo блoĸиpaт пpoизвoдcтвoтo нa ĸиceлинa и нacъpчaвaт лeчeниeтo. Инxибитopитe нa пpoтoннaтa пoмпa нaмaлявaт ĸиceлинaтa ĸaтo блoĸиpaт дeйcтвиeтo нa чacтитe oт ĸлeтĸитe, ĸoитo пpoизвeждaт ĸиceлинa. Teзи лeĸapcтвa вĸлючвaт лeĸapcтвa, пpeдпиcaни oт лeĸap, бeз peцeптa, oмeпpaзoл, лaнзoпpaзoл (Рrеvасіd), paбeпpaзoл (Асірhех), eзoмeпpaзoл (Dехіlаnt) и пaнтoпpaзoл (Рrоtоnіх).
Дългocpoчнaтa yпoтpeбa нa инxибитopи нa пpoтoннaтa пoмпa, ocoбeнo пpи виcoĸи дoзи, мoжe дa yвeличи pиcĸa oт фpaĸтypи нa бeдpoтo, ĸитĸaтa и гpъбнaчния cтълб. Πoпитaйтe Baшия лeĸap, дaли ĸaлциeвaтa дoбaвĸa мoжe дa нaмaли тoзи pиcĸ.
Meдиĸaмeнти зa нaмaлявaнe нa пpoизвoдcтвoтo нa ĸиceлинa. Kиceлиннитe блoĸepи – нapичaни cъщo блoĸepи нa xиcтaмин (H-2) – нaмaлявaт ĸoличecтвoтo ĸиceлинa, oтдeлянa в xpaнocмилaтeлния тpaĸт, ĸoeтo oблeĸчaвa бoлĸaтa oт гacтpит и нacъpчaвa изцeлeниeтo. Haлични ca c peцeптa или бeз peцeптa, ĸиceлиннитe блoĸepи вĸлючвaт paнитидин (Zаntас), фaмoтидин (Рерсіd), цимeтидин (Таgаmеt НВ) и низaтидин (Ахіd АR).
Aнтиaциди, ĸoитo нeyтpaлизиpaт cтoмaшнaтa ĸиceлинa.
ИЗБЯГВАЙ СОКОВЕ, ДОМАТИ, АЛКОХОЛ, ЦИТРУСИ, КОФЕИН И МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ. ПРЕПОРЪЧВАМ чушки броколи ябълки горски плодове чесън храни съдържащи ОМЕГА - 3. УСПЕХ!
One girl

2.   А не ти ли препоръча какво да ядеш и какво не? При гастрит трябва много да се избягват храни, които дразнят стомаха, попрочети на интернет. Според мен събери пари и отиди при по-сигурен специалист. Не е нормално да седиш гладен, да умираш от болки и да повръщаш.

3.   Лекуваш двете заболявания по отделно и едновременно. Опитай да си зает с нещо, за да се разсейваш. Не разбравяй движението-разходки, бързо ходене, футбол и каквото ти харесва. Ако нищо не ти харесва, се насили поне да ходиш. Събота /неделя -излет сред природата. Разцъкай на някъде, но не се търкаляй пред телевизора и да мислиш къде те боли.
За гаденето опитай едно хомеопатично ipeca 9 CH.
Спазвай диетата за гастрита. Ходи с подходящи панталони, за да не ти се впива в стомаха коланът или ластика на ежедневните дрехи.
Запаси се с търпение -идвете заболявания не минават лесно. Имала съм гастрит, знам колко е гадно, но сега има по-модерни лекарства.
Успех.

5.   Кои лекарства пиеш и преди кои си пил? Нолпаза? Еманера? Зирид? Спазваш ли диета?

6.   Напишете кога и с какво се храните, и опишете подробно симптомите, а не лекарските диагнози.
Гастрит не се предизвиква от бактерии за които да трябват антибиотици. Най-подценяваната причина е недобра работа на пилора и попадане от там на бикарбонат от дванадесетопръсника в стомаха.
Може да помогна, но първо си напиете отговорите на въпросите.