Споделена история от Здраве

Хормонални проблеми
Здравейте! Момиче съм и имам опасения дали нямам хормонални проблеми... освен нередовния цикъл имам и окосмяване по лицето... oт друга страна е напълно възможно да е генетично - майка ми е по същия начин...
ясно ми е, че ако имам хормонални нарушения ще трябва да взимам хапчета, но тук идват още по-големите ми опасения относно още по-голямо окосмяване, или не дай си боже с килограмите проблеми, и без това съм предразположена към напълняване.... чудя се дали въобще да си правя изследвания, страхувам се от резултата. Кажете ми тези хормонални имат ли странични ефекти? дайте ми съвет!

Коментари

1.   Естестсвено, че само изследванията и лекар ще преценят какъв е проблема. Може да е хормонален, може да е друг. Не чакай отговорот подобен форум, защото със здравето шега не бива. За да не се усложнят нещата просто се консултирай със специалист. Сподели с личната лекарка и тя ще те насочи където трябва.

2.   В пубертета имах многог мазна коса къпя се и след 7-8 часа е мазна вече и се миех или всеки ден или през ден, рядк изкарваше 2 дена. Ужасни пъпки не много големи, но гноийнички и все на едни и същи места, обилно потене и досадните косми, на корема имах 5-6 черни и ги скубех още го правя, но взеха да ми излизат около зърната, а мъхът на горната устна отдавна го махам. Веднъж реших да отида на профилактичен гинекологичен преглед и ми откриха малки кистозни образования и ми пусна изследване на тестостерона. Оказа се че има завишение. Пих диане, но той не помогна много сега съм на фемоден. Даже сама можеш да отидеш в някоя лаборатория и да поискаш да ти направят изследване и направо с него да отидеш на лекар, за да знае какво да ти предпише. Сега имам пъпки отвреме на време, не се потя като слон, а космите където не ги исках опадаха, даже и пове1е коса взе да ми расте, за което се очудих. А и друго има мургавите хора са предразположени към повече окосмяване.

3.   Аз слава богу нито имам пъпки, нито потене, само тези косъмчета, които ми тровят живота :(((( но се страхувам от тези хормонални... дали няма да излязат пове4е или да напълнея??

4.   Зависи от организма, ако забележиш, че нещо се влошава вместо да се подобрява, ще кажеш на лекаря, които ти ги е предписал. Но трябва да знаеш, че не са вълшебни, и не става за 1-2 месеца, трябва поне 3 дори половин година, за да има ефект.

5.   За жалост в повечето случай, когато става дума за хормони изписват противозачатъчни, от които се пълнее, но най-добре си направи изследвания и ще ти кажат, може да е нещо безобидно или наследствено. Спокойно:)))

6.   А ако винаги се пълнее от противозачатъчните защо много момичета ги пият, за да не забременяват? знам че зависи от организма, но все пак... а какво би станало ако имам хормонални проблеми и откажа да взимам хапчета?

7.   Много е вредно да се блъскаш с хормони.. ама много... не познавам жена, която да ги взима и да не е качила поне 10кг. Много зле се отразяват и на функциите на организма и на всичко. Има презервативи и те са по надеждни от тези хапчета, поне можеш да бъдеш сигурен, че презерватива е скъсан и да действаш а не да пиеш хапове и да се чудиш ще подействат ли

8.   Напълно съм съгласна със 7. Това важи в пълна сила за всички, които казват колко по-сигурни били хапчетата от презервативите.

9.   Да де ама в случая говорим за използването на хормоналните поради здравословни причини, а не за предпазване от забременяване :)))