Споделена история от Здраве

Хормони и отслабване..как?
Здравейте, надявам се да ми отговорите на въпросите, които ме мъчат от доста време.
На 20 съм, преди няколко месеца ми откриха, че имам синдром на поликистозни яйчници. Имала съм някаква мини кистичка и решиха, че това е проблема при мен. Доста ми беше странно, защото до колкото съм запозната, жените които страдат от това имат много повече симптоми от една мини кистичка на яйчника. Предписаха ми хапчета, които въобще не смятам да пия. Не ми идва с месеци. Причината поради, която не желая да ги приемам е ясна. Изобщо не смятам, че синтетичните хормони ще помогнат по някакъв начин. От самото начало, когато бях на 12 цикъла ми беше нередовен и с времето се регулира, но на 17 имах и първото ми гадже. Майка ми веднага взе мерки и избра с гинеколога ми метод, който те предпазва от нежелана бременност за 2 години. Сложиха ми накакъв мини имплант в горната част на ръката. Това нещо просто ми съсипа здравето и след първата година го махнах. От тогава цикъла ми е нередовен и така до сега. Искам да знам възможно ли е да отслабна по някакъв начин, щото за година качих 15кг, което е супер много.
Който е запознат с темата, знае много добре, че тялото задържа инсулин и отслабването става много по-сложно.

Чела съм по много места и отделно познати са ми обяснявали, че няма начин този синдром да бъде излекуван и че единствения начин е да отслабна и да водя по " здравословен и активен " живот. Да изключа всякакъв вид месни продукти, което на мен всъщност не ми е проблем. Храни с висок гликемичен индекс също не са полезни за мен. Млечните продукти разбрах, че също вредят на хора, които страдат от ПКОС. Общо взето, да.. изглежда, че ще трябва да ставам веган. Не ми пречи толкова ако това ще ми помогне да си реша проблема и за в бъдеще да си нямам по-големи проблеми от тези, които имам сега.

Та въпросите ми са следните :
Какво мислите за синтетичните хормони в този случай, ще ми разрешат ли проблема с ПКОС или ще го влошат още повече?

Веганството би ли ми помогнало да си подобря здравето и да отслабна?

В случай, че продължа без да пия синтетичните хормони, които уж са решението на проблема ми, какво би се случило?

Ще помоля ако някой е открил някакво решение на проблема или има подобрения да ми каже какво е правил и дали има подобрение от към аспекта на килограмите. :)

Коментари

1.   Аз имам този синдром и проблемът ми е, че не мога да забременея. Според лекарите това е не заболяване, а състояние. Тоест нищо не могат да направят, освен да ме стимулират с хормони за инвитро опитите. Има много положителни мнения на жени, излекували ПЦО или забременяли благодарение на нисковъглехидратна кето диета (http://ketolife.bg/ketogenna-dieta/). Има много информация, особено на английски, потърси и прецени дали е за теб. Аз отскоро опитвам да я спазвам, но е трудно, защото трябва да изключиш много неща от менюто си и да си постоянна. Засега не мога да преценя дали има ефект, но още е много рано, трябва да минат поне няколко месеца и да съм сериозна (а сега от време на време се изкушавам да изляза от режим).

2.   До номер едно - Нямам намерения да забременявам никога, тоест въпроса ми беше дали жени, които страдате от същия проблем като мен сте намерили някакво решение. Тази диета става ли все пак за да се регулират хормоните без да се приемат синтетични?