Споделена история от Здраве

Признаци на критическа възраст
Здравейте! Обръщам се към жени, влизащи или преминали т. нар. критическа възраст. Вече съм на 49, все още имам що годе нормален цикъл. Нямам топли вълни или необичайно нервно напрежение. Случи ми се преди няколко мсеца цикълът ми да закъснее и дойде 15 дни след редовната дата. После се нормализира. Сега вече десет дни го няма. Не мисля, че съм бременна, защото се пазя при секс. Колкото до секса - имам чувството, че вместо да отшумяват желанията и усещанията стават по-силни. Само овлажняването е намаляло, но с лубриканти компонсираме това. Въпросът ми към жени в подобна възраст е какви са били признаците за това при тях, правили ли са им някакви хормонални изследвания и пили ли са съответни препарати. Чувала съм, че тази терапия вече се отрича. Аз ходя всяка година на преглед и цитонамазка и проблеми за сега не съм имала.

Коментари

1.   Ами минаваш в критическата, ще трае доста време. Майка ми я тресе от 5 години и се държи като тийнейджър. - реве, избухва...
не е лесна изобщо. Но пък хормоните не ти ги препоръчвам, защото водят до рак.
Съветвам те да почнеш сериозно да спортуваш, защото ще започне и тялото да ти се променя - разграждат се масово мускули, краката стават тънки, образува се корем, талията се загубва - виждала си дори слабите баби каква фирура имат. Ако не искаш така да изглеждаш след 10 години, почвай да правиш от сега фитнес, защото критическата ще дойде и ще си замине, но от теб зависи, дали ще останеш атрактивна и в златните години на живота си

2.   Аз съм на 47 и също усещам първите признаци. Но вземам хормонални таблетки по лекарско предписание и не смятам, че се отричат.. дори напротив. А девойката от №1 не е много наясно. Всичко е много индивидуално и напълно естествено. Не очаквай да станеш такава каквато тя описа жените в критическата. То и в млада възраст има толкова момичета с наднормени тегла и отпуснати тела. Аз съм 47 кг и смея да кажа, че изглеждам супер за годините си. Храни се нормално, не прекалявай с нищо. Движи се повече ако е възможно. Естествено с това няма да спреш природните процеси, но определено ще продължиш смело напред. Всички минават през тази възраст. Има и едни таблетки на билкова основа /въщност те са много видове/които спомогат за по-добра функция на яйчниците, за по-добро увлажняване и дискомфорта изчезва.

4.   АЗ съм вече на 49 години, чувствувам се по-добре и физически и психически отколкото на 20 години. Имам редовен цикъл и спокоен уравновесен начин на живот. Спортувам, но не много активно защото работя активно. За разлика от 30тата си година когато бях по-пълничка сега имам отлична фигура.
Непрекъснато съм в движение и някак си нямам време да се замисля за така наречената "критическа възраст".
Мисля, че за да сме добре във всяка възраст трябва да сме в хармония със себе си, да сме добронамерени и активни.