Споделена история от Здраве

Преди две години направих аборт, а сега искам да забременея и да имам здраво бебе
Здравейте! Споделяла съм вече 1-2 истории тук и коментарите малко или много ми помогнаха да разбера, че не съм сама с проблемите си. Ето обаче, преди малко, прочетох коментара на една жена, която казва, че вероятноста да забременееш след направен аборт с изстъргване е много малка!!! Насръхнах цялата като го прочетох, очите ми се напълниха със сълзи и имах чуството, че сърцето ми спира.

Преди две години направих такъв аборт. Тогава гинеколожката ми каза, че това е по-добрия варянт за аборт, а след него ми обясни и какво всъшност е представлявал... че с набори от инструменти матката се разширява след това плодът вътре се нарязва на малки пърченца и след като всичките парченца се извадят се сглобяват, за да се види че нищо не е пропуснато, а ако бъде пропуснато може да се стигне до възпаление и инфекции. Два месеца след аборта ми започнаха и проблемите, същата гинеколожка ми каза "най-вероятно са гъбички" и ми предписа медикаменти против гъбички. Купих ги, пих ги, не се оправих и повече и не отидох при нея.

Следващата ми гинеколожка пък ми повтаряше, че имам бяло течение и нищо повече. Пих лекарства и за бялото течение и да течението ми наистина спря, но имаше и една ужасна миризма, която намаля, но все пак си остана! Сега съм си взела направление за цитонамазка и преглед, но не знам при кой гинеколог да отида, разочарована съм от всички. Моля ви, някой ако знае добър гинеколог от Пловдив, без значение вече дали е мъж или жена да ми пише.

Всичко това го правя, защото искам да забременея и да имам здраво бебе, опитите които правим от вече почти година са все неуспешни и надеждата ми става все по-малка и по-малка.

Коментари

1.   Ела в София, има по-добри лекари. И няколко АГ болници! Неспрайте да правите опити всеки ден по няколко пъти! Особено в овулация. Медицината е напреднала, спокойно! Стреса също би могъл да усложни проблема! Успех!

2.   Отиди при камен ямаков в пловдив 0888 652347 или 032 625247 аз съм много доволна от него на мен ми го препоръчаха и съм при него от години. Дано да съм ти помогнала.

3.   Аборт вече не се прави по този допотопен метод. Това ме изумява. Как е възможно това да се случва в Пловдив все още. И днес има момичета в студентски град в София, които са с по 4-5 аборта. Така че самият аборт направен професионално не е опасен, но знам за много случаи в които след некадърни гинеколози действително жените не могат да износят плода тъй като матката е наранена при тъй нареченото и остаряло "изстъргване". Пожелавам ти успех и дано имаш късмета да намериш грамотен гинеколог в Пловдив.

4.   A 9 Нормално е аборт да се прави в по-голямо лечебно заведение, като обезболяването се извършва от опитен анестезиолог. Нормално т.н. интерупцио е до 12 гестационни седмици на бремеността. Сред дилатация-разширение на маточната шийка се използва вакуумекстрактор, като някои лекари ревизират след това маточната кухина с кюрети-средна и малка за ъглите.

Опасенията Ви, че няма да забременеете са от 1 до 100 процента, общо взето при правилно извършване на аборта много малки. Правил съм 28-ми аборт на жена, която беше родила и 4 живи деца. Това, което е необходимо сега е да се изследва със спекулум маточната шийка и се установи има ли раничка, да се гледа на микроскоп вагинално съдържимо като се изключат последователно гъбички,трихомони и евентуално се изпрати секрет за посявка и антибиограма за доказване на налична бактериална инфекция.

Цитонамазка, взета при възпаление на влагалищната лигавица може да даде фалшива 3-та група и оттам да Ви доведе до много излишни тревоги. Ако все пак са Ви взели цитонамазка, тя трябва да се извърши като с четчица се взима и нанася секрет от цервикалния канал и на същото стъкло, но на друго място се вземат клетки от порциото на матката. Цитонамазката се изсушава, фиксира се със спирт и отново се изсушава. След това се завива в 2 талона и може да се занесе от Вас в Цитологична лаборатория на Онкодиспансера - ул.Пере Тошев бул. Южен в Пловдив.

Разбира се, за да забременеете е необходимо да имате овулация. Това може да се установи чрез измерване ежедневно на ректалната температура. Ако имате някакви въпроси ще Ви отговоря с удоволствие между 20-22 часа. Пловдив GSM 0887228021

5.   Благодаря на номер 4.

6.   д-р Кръшкова! Мн е добра! Провери в интернет, пише мн за нея, а и ще и намериш координатите там. Не съм сирурма, но мисля че я има и в бялата книга.

7.   Здравейте казвам се Таня наскоро направих аборт преди седмица и нещо ужасно беше аз съм на 17г. по стечения на обстоятелствата трябваше да го направя майка ми е причината бащата искаше да го задържим но родителите ми не бяха съгласни по точно майка ми и сестра ми знаеха но не и баща ми за да не го докарам до смърт трябваше да го направя нямаше как много ми е трудно най добрата ми приятелка в момента е бременна заедно забременяхме но тя е в 3 месец вече а гаджето й е брат на моя приятел много ми е трудно тя не направи тази грешка която аз допуснах с аборта и сега не знам какво да правя не съм същия човек искам да попитам дали мога да забременея след време направих аборт в 5 седмица и 5 ден???

Моля Ви усведомете ме майка ми казва че няма опасност защото съм била още в първия месец но искам и друго мнение обръщам се към Вас за повече сведение моля Ви помогнете ми :(:(:( имам и дръг проблем цикълът ми отново зак1снява дали се дължи на това че правих вече секс с приятелят ми на 2-3тия ден? Моля Ви помогнете ми.

8.   Преди два дни загубих бебето си след спонтанен аборт. Страдам и се притеснявам дали ще мога да имам дете. Дори не мога да си помисля как някой ще убие умишлено собственото си дете.

9.   Добре сега опрекваш ме че не страдам ли???? и че съм безкруполно не мисля така аборта не беше по мое желание

10.   Аборта не беше по мое желание и неме обвиняваи за това ако стояха така нещата и при теб и ти би постъпила така както аз

11.   Иди при Д-р Дренски, няма да съжаляваш.Профеионалист, работохолик и няма да злоупотреби с доверието ти.

12.   Не съм съгласна за д-р Кръшкова,изобщо не съм доволна от нея,няма никакво отношение към пациентите си,просто безобразие!!!

13.   И мене ме е страх ще правя аборт след една седмица и не знам дали после ще имам деца не сум сигорна дали искам да го махна но приятеля ми не е готов за деца пък и аз не сум готова да сум самотна маика като ми направиха снбимка днес и като го видях си казах "Това е моето бебе" не знам какяо да правя много сум объркана моля ви за сажет!!!

14.   Направих аборт преди две години почти! Чесно казано дори не ме интересува как съм физически, защото това е нещото, което никога няма да си простя. Сега като се върна назад положението не беше толкова безнодежно, и сега вместо да се чудя ще имам ли някога деца, можех да имам едно красиво здраво детенце. Затова наистина няма прошка!

16.   Спокойно бе хораа! Ще си имате бебенца :)) Говорила съм с майка ми по тази тема. След като е родила сестра ми е правила 3-4 аборта и после съм се родила аз. Може някои жени да не могат да забременяват други може и да могат не съм достатъчно просветена по темата ( още съм на 15 години), но не губете надежда :))))

17.   Аз ще правя аборт след два дни... бащата иска много да го оставим, но майка ми не е съгласна, а и аз изобщо не съм готова... та аз съм си дете (21) Винаги съм упреквяла жените които правят абортиъно сега виждам, че не съм прява... много ме е страх, защото искам да имам бебче след година две може би, но сега ми е много рано...

Надявам се да не съжалявям след това... вярвам, че ще всичко ще мине ок и след време ще си имаме прекрасно детенце :))) само ме е страх, каква ще ми е реакцията когато видя залата, защото при вида на игли и ввичко свързяно с лечебните завефения изпадам в шок и треперя адски и ми прилошава... имам един въпрос... знаете ли дали студентките имат право на безплатен аборт?

20.   Към номер 17. Няма нищо стресиращо в кабинетите където се извършва аборта и ти не виждаш никакви медикаменти игли и т. н. Аз направих аборт преди година и пет месеца и мен ме беше страх в стаята която чаках се разревах от страх, но след това разбрах че няма смисъл. Ти няма да помниш нищо защото ще си с пълна упойка, а след като се събудиш всичко ще е свършило. Всичко се случва за около 30 минути.

22.   Здравеите направих аборт по собствено желание на 10 юли 2013 година нито сам имала раждания преди нито пак аборти това ми беше първият аборт не се чуствах готова да стана маика и ме беше много страх а сега сам по сигорна от всякога и толкова много съжелавам че никога няма да си го простя докато сам жива докторат ми каза 6 месеца да не забременея и след първият сикал мога да водя полов живот така и направих но не се получава имам мн бяло течение отидох при съштият доктор предписами вегинални но никакъв резултат това е проблема че никои от семеиството ми незнае и няма с кои да сподела чуствам се много самотна и притеснена молави помогнете ми даите ми савет вечегодина и седем месеца и никакав резултат много сам притеснявам!

23.   Можели това да е причината да не мога да имам деца че бях на голами месеци.

24.   Здравейте,
Бих искала да споделя нещо относно абортите и се надявам да съм от полза. Винаги съм смятала, че ако някой ден ми се случи непланирана бременност, независимо какви са обстоятелствата, аз ще си оставя детето и съм вярвала, че абортът си е убийство. Това обаче бяха наивни и чисти възгледи, които се промениха. Сега нещата стоят по друг начин. Преди две години направих аборт от мъж, който уж беше до мен, но направи всичко по силите си да ме убеди да махна детето, даже и замина за разкош. Решението ми да направя аборт няма общо с него, а с всички проблеми, които имах тогава и със страха. Да, няма подходящ момент, но само една жена си знае какво решава и защо, само жена, която го е изживяла знае кава мъка и какъв кръст е избрала. Никой няма право да обвинява никой, а и няма смисъл, самообвиняването е много по-голямо наказание. Такива реплики от сорта на "Много хора не могат да имат деца, пък ти аборт си направила, не залужаваш да имаш дете" и др. са на много плитки хора. Това не се разпределя по равно, това не можеш да си го заслужиш, това е Божа работа. Минаха 2 години, сега съм с прекрасен човек до мен, който ме обича и цени, който иска семейство с мен и на когото знам, че мога да разчитам, че няма да се чудя какво да правя, като му родя дете, а ще бъда най-щастливата майка на света. Не казвам, че нямаше да бъда и преди две години, но всеки си преценява. Не се обвинявайте, а продължавайте напред, създавайте си семейства и най-важното нещо, което аз все още не съм успяла - простете си! :) И да не забравя - един мъж, който веднъж ви е оставил да направите аборт или е поискал такова нещо от вас (не, че зависи от мъжа)... добре е повече да не му виждате очите и за доброто на двамата :)

25.   Бих казала мъж, който не ползва презерватив, когато не иска дете, и жена, която допуска това и после забременява "случайно", и после се правят аборти, са, меко казано безотговорни хора.