Споделена история от Здраве

За първи път на масаж, но подходящ клиент ли съм...
Здравейте, както вече сте разбрали от заглавието обмислям да посетя някое масажно студио, но имам колебания относно някои неща. Ако има значение жена на 22 години съм и причините, поради които искам да отида на масаж са, че просто всяка вечер се прибирам от работа и искам да отпусна тялото си... Не се получава от само себе си, както се досещате за това искам да прибегна до някакъв вид масаж. Не съм наясно какъв вид трябва да избера, нито пък кое студио е добро в града в който живея ( От Пловдив съм и ще се радвам да ми препоръчате масажно студио, ако модераторите позволят да се споделя такъв тип информация ). Притесненията, които имам обаче и които ме карат да си мисля че може би не съм подходящ клиент, не са малко. Първо изпитвам неудобство да се съблека, тъй като нито тялото ми е перфектно, още повече пък кожата ми. Имам дерматологичен проблем, който определено е нещо, което се забелязва и не знам дали на някой ще му е приятно да прави масаж на такъв човек, дори и като си плащам за услугата. Не съм ходила до сега на масаж и предпочитам първия път масажиста да е жена, за да съм по предразположена да се съблека. Има ли нещо, което трябва да нося, правя или не правя преди и по време на масажа? Някъде четох, че в масажните студиа получаваш еднократно бельо, хавлия, някъде предлагат и душ преди самия масаж, но аз наистина ме съм наясно с тези неща и за това се обръщам към Вас. Какъв вид масаж трябва да избера, има ли нещо с отпускащ, отслабваш и стягащ ефект ( като нямам предвид разбира се да отслабвам с масаж, а просто нещо което би повлияло добре на тялото ми във всякакъв аспект ). Не знам какво още да Ви питам, това е като цяло, ако може някой да ми разясни тези неща ще се радвам да чуя...

Коментари

1.   Първо, какъв е дерматологичният проблем? Единият момент е дали масажист ще се съгласи да те докосва и другият дали медицински проблемът разрешава масажи.
Второ, хавлии. бельо и т. н ще получиш, евентуално, в хотел пет звезди на съответната цена.
Най-често срещаните студия са средна хубост и на масажа трябва да си с бикини. Обикновено, масажите са с масла. След това се бършеш и заминаваш. За това трябва да си облечена с бельо, което да хвърлиш след процедурите.
Масажът Сайонджи е със свободни дрехи, без сутиен и е много добър, ако съвсем не можеш да се прежалиш да се съблечеш. Дрехите са клин и фанелка.