Споделена история от Здраве

Моля да споделите опит!! Скъсани шевове!
Здравейте!

Моля Ви ужасно много за мнение, защото вече психически се предавам! Имах паломидална киста, която беше набъбнала доста - болеше, не можех да ходя, да стоя права или седнала, да лежа по гръб - общо взето МЪКА!!! Направо като някакъв инвалид... Отидох на лекар - каза,че съм за хирург. Ок, потърсих си - частна болница. Според някои хирургът, който избрах бил много добър. Обясни какво ще се прави и така - операцията мина ок, спинална упойка, ряза та ряза... Поисках да видя парчето - според мен си беше доста големичко, учудих се защо е отрязал толкова много. Бях един ден в болница и ме изписаха същия... Всичко беше ок, НО шевовете започнаха да се късат един по един - един на петия ден от операцията, втори на следващия ден, днес ( на 9-тия) още един. Раната, която си е една дупка, ще се отвори съвсем. Моля Ви споделете мнение дали на вас се е случвало да Ви се късат шевовете! Споделете опит! Изпитвам ужасен страх! Дали според вас са се скъсали, защото съм зашита мърляво? Не съм се напрягала, не съм седяла... Моля Ви, споделете опит!

Коментари

1.   На твое място не бих писала по форуми, а бих отишла веднага в болница. Не е нормално да седиш така с отворена рана.

2.   Ами потърси за съвет, Лекаря който те е оперирал. Ако не ти обърне нужното внимание, по търси дру хирург, за второ мнение. Желая ви бързо възстановяване.

3.   Абе жена, какви теми, какъв опит - естествено че не е нормално да се късат шевове и да ходиш с отворена рана! Марш веднага при хирург да те зашият вместо да питаш за мнение случайни хора в нета - ако не вярваш на лекуващия си специалист, то потърси втори и ако трябва и трети за мнение!

4.   Според мен, иди някъде другаде за второ мнение и да те зашият. Не ми се струва логично да се късат шевове, ако са направени добре, но аз не съм медицинско лице.

5.   От авторката.

Не случайно съм написала ОПИТ, а не съвет... Благодаря все пак на отзовалите се. Посетих и други хирурзи - всички казаха, че за този вид киста и на това място е по-добре да е отворена раната, защото така зарастването било гарантирано понеже не са ми сложили дренаж за изтичане на събралата се течност. Махнаха ми и последните скъсани конци и сега когато все пак се намери някой, който да ми обясни кое как е, съм по-спокойна. :) Просто заздравяването на раната ще отнеме малко повече време.

6.   Веднага потърси лекар!!! Как така ще си стоиш с отворена рана? ! Не знам кой и как те е шил, но това не е нормално.