Споделена история от Здраве

Пак цистит ;(
Здравейте, аз съм момиче на 22 год. и по принцип съм в доста добро здраве, но от 2 години някъде имам проблем, наречен цистит. Имала съм го няколко пъти за тези 2 год., също така и една бъбречна криза. В левия бъбрек имам песъчинки около 3мм, които бяха диагностицирани на ехограф. Пия чайове, вода гледам 1л поне да пия на ден. и също така едни билкови хапчета Цистон, които ми ги предписа лекаря. И ето моя проблем се появи отново преди няколко дена. Гледам да не пия лекарства без лекар и антибиотици, но сега нямаше как. В сесия съм, в друг град, където нямам личен лекар и сигурно, ако отида на частно с по-малко от 60-70 лева за преглед и лекарства няма да се размина. Утре ще отида да си пусна едно изследване за урина, за да разбера какво е състоянието ми. Като цяло нямам много оплаквания освен паренето. Странното е, че ходя нормално до тоалетна, не през 5 мин. както преди ми се случвало. В момента пия и Нолицин, който преди 1 година накъде пих по време на бъбречната криза. Знам че не трябва да пия лекарства без лекар и не е хубаво да се повтарят. Между другото този проблем с цистита ми се получавал най-вече след секс с приятеля ми. Тези дни мисля че това беше пак причината, но сме правили нищо необичайно или да прекаляваме в количеството. Винаги е с предпазни средства и аз поддържам отлична хигиена. Не знам вече. Направо ми се плаче. :( Ако някой е имал такъв проблем, ще бъда благодарна да сподели някой съвет и по специално във връзка за сексуалните отношения и цистита. Благодаря!

Коментари

1.   На мен само веднъж ми се беше получил този проблем след секс, като малко прекалихме с количеството, като тогава беше много остро. Хубаво е да се ходи до тоалетна след това, за да се прочисти уретрата. Това е единственото, за което се сещам.
Аз също съм се лекувала няколко пъти сама, взимайки това, което ми беше предписала личната лекарка. Няколко дена Ципрофлоксацин 500, след това месец Уростим. Тъй като при мен доста лесно се получава и става така, че едва ли не постоянно трябва да съм на лекарства, потърсих алтернатива- чай от мечо грозде. Не зная ти какъв пиеш, но този определено ми помага.

2.   чай от мечо грозде- само това помага аз го пия ре довно след басейн след море винаги съм така.

3.   Потърси из форумите билкови рецепти, избери някоя, опитай я. Аз знам, че широколистен живовлек на чай много помага, сега има може да си го набереш сама или да си вземеш от някоя надеждна билкова аптека. А за да се оттървеш от проблема според мен потърси класически хомеопат. Ако учиш в София, вярвам лесно ще намериш. Пак може да се разровиш за информация. Знам колко е гадно това състояние. Пожелавам ти да оздравееш напълно и да не ти се случва никога вече. Успех на изпитите. :)

5.   Има едни витамини, наименованието им е Имунобор Уро. Пият се за профилактика, не за лечение на цистит.