Споделена история от Здраве

Гладуване за седмица
МОМИЧЕ НА 14Г.
Решила съм 1 седмица да не ям почти нищо. Ще има дни, в които ще ям само ябълка и ще пия сок и вода. Знам, че има голям риск да припадна или да изпадна в безсъзнание. И 100% ще ми прилошее още на вторият ден. Има ли възможност да се разболея от язва или от нещо друго?

Коментари

1.   Може да умреш, тогава ще има ли значение че си отслабнала 2 кг?

2.   Докато имах ангина няколко дена за мен беше голям успех ако можех да изям 1-2 бисквити на ден. Резултатът: нямах сили за нищо. След като започнах да се оправям, трябваше да ям на сила, защото стомахът ми се беше свил. Не бих искала пак да го изживея! Трябва да си адски подтисната за да си мислиш за такива неща. 1-во няма да успееш да го направиш, 2-ро, дори да стане, после бързо ще си върнеш малкото, с което ще отслабнеш. По този начин не се прави фигура.

3.   не можеш да умреш, аз правих прочистване 8 дни и оживях, напротив - добре се чувствах, НО АЗ СЪМ ГОЛЯМА ЖЕНА, ПОРАСТНАЛ ОРГАНИЗЪМ
ТИ СИ ОЩЕ ДЕТЕ - ДЕЦАТА РАСТАТ И в момента си образуваш органи и КОСТИ - не го праиви, просто ще си навредиш.
Ако искаш да отслабваш това не е начинът, това е само за прочистване на затлачен организъм на ВЪЗРАСТЕН ЧОВЕК, НА ТЕБ КАКВО ДА ТИ СЕ Е ЗАТЛАЧИЛО ЗА 14 ГОДИНКИ?

4.   номер 3, без да се заяждам, но след това гладуване, не изяде ли хладилника?
аз съм била така.
Що се отнася до авторката, твърде малка си още.
Храни се разделно!
Ама стриктно.. И гаранция ти давам че ще отслабнеш!

5.   Черешово време е. Няма нищо по-добро за момента от черешова диета. Купи си 1-1, 5 кг. череши и ги изяж на порции за целия ден. Пий поне 1-1, 5 л. вода. Ако омалееш, изпий билков чай с 1чаена лъжица пчелен мед. Така можеш да опиташ 3, 5 или 7 дена. Много е важно как ще продължиш нататък. Препоръчвам ти триразово хранене - сутрин порция череши, на обяд и вечеря по една порция салата. Постепенно в салатата добавяй нещо ново - сирене, пилешко, риба, яйце... Но по 2-5 хапки. НЕ СЕ НАХВЪРЛЯЙ на храната след разтоварващ период.

6.   №4, не - не изяждаш хладилника ако се захраниш правилно след това! Примерно: 8 дни пълен глад, след което 8 дни на фрешове и плодове + 8 дни на сурови плодове и зеленчуци + 8 дни само на сурови храни, след което се преминава към нормално хранене. Това е т.нар. Лечебно гладуване на проф.Столешников, само дето не се препоръчва на лица под 20 години. Правил съм го за 4 х 28 дни (по 28 дни за всяка от гореизпроените 4 фази). Резултатите са невероятни! На 38 г. човек се чувства като на 16.

7.   ще хванеш анораксия, не си прави експерименти

8.   Ако искаш прочети някоя книга на Лидия Ковачева или/ и на Пол Брег относно лечебното гладуване. Мисле, че ги има ж интернет, предполагам разполагаш и с време. Може да се консултираш и с личния си лекар, би следвало да ти даде компетентно мнение по въпроса или поне д ате насочи, защото все пак си само на 14. Идеята на номер 5 за черешите е много добра.

9.   Да не си посмяла да го правиш! ДА НЕ СИ ПОСМЯЛА!! Преди 6-7 месеца имаше един случай за 15 годишно момиче, което гладувало и умряло. Твоят организъм има нужда от храна, защото сега се развива, а не напразно да го мъчиш. Можеш да отслабнеш, ако се движиш повече. Дори и ако гладуваш, после може още повече да надебелееш. И то не само, че ще припаднеш, то може и да УМРЕШ! НЕ ГО ПРАВИ!
*Яса

10.   О Боже, какви са тези глупости, гладувания, книги за диети и простотии, просто, ако искаш да отслабнеш се ограничавай от сладко и тестено и се разхождай повече. Пий повечко вода, движи се повече и хапвай плодове, зеленчуци и чисти меса. Наистина има лечебен глад, но това е само за определени хора и организми, на които им понася. Много е грешна представата, че с глад ще отслабнем, просто хапвай по малко и здравословно, ако не искаш да си нанесеш щети на организма още на 14 години. Не бъди глупава, а разумна! Успех:)

11.   Да не ги прави тия глупости!
ОТ разделното хранене за нейната възраст, от поплулярните режими по-подходящ няма!

12.   Ти какво искаш бе момиче? Знаеш ли от диетите какво става? !? Една седмица няма да ядеш-ще свалиш 2 кг, и после ще се натъпчеш като луда, ще качиш 3 (това е в не толкова лошия случай) От гладуване и стремеж към перфектно тяло сега съм 1. 71 и тежа едва 43кг, знаеш ли какво означава? На 14 години въобще не си прави експерименти, ще развиеш не язва ами анорексия/булимия! И аз си мислих, че е много яко да си слаб и да си "на диета" и ей го на...

13.   Мила, като не се храниш, не отслабваш! Не се залъгвай и не си прави експерименти с организма си.. Рискуваш много и съм убедена 100 % че няма да издържиш. Като бях на твоята възраст си помислих за същото, издържах само 2 дена, след това се посъветвах с диетолог, а и започнах да правя упражнения. Наистина, храни се нормално и с качествени продукти и прави упражнения. Има резултат!
УСПЕХ..
Monny

14.   Добре, а защо така й се карате веднага!? Така най-много да й стане тъпо и да не влезе в тоя форум вече.

Виж, и аз съм колкото теб и преди 7-8 месеца има-няма тежах 62 кг, а съм висока 165. По едно време бях супер подтисната, да не казвам депресия колко съм дебела! И тогава не си бях и фиданка, де, но не е като да съм се оляла с 30 кг отгоре. И аз така реших като тебе айде една седмица няма да ям. Почна се първия ден до обяд не ядох нищо, после изядох една праскова и хоп половината хладилник отиде. И после какво - още по-подтисната и дебела се чувствах и си се въртях в омагьосън кръг.

Моят съвет е да не го правиш, защото няма да успееш и накрая ще се чувстваш ужасно, защото просто не си се справила (а то кой ли би могъл да се справи, та чак след това 3 месеца да се връща към нормално хранене - не са много тия). Втория път най-вероятно пак ще опиташ, но тоя път вече ще си сигурна, че ще се справиш, ще си още по-мотивирана, няма да успееш и накрая още по-депресирана. Ще си мислиш, че никога няма да отслабнеш.

Аз преди 8 месеца се чувствах по същия начин. Трябваше ми година, за да разбера как да отслабна, как да се справя, да си намеря мотивацията и още 1000 неща. Сега съм 53 кг на същата височина, но поради факта, че все още не се харесвам напълно съм решила сега да стана 50 и дори и да не се харесам толкова да си остана, иначе става опасно, страх ме е да не си промия мозъка сама и все да мисля, че съм дебела. Според мен пробвай 90-дневната диета. То това всъщност не е толкова диета, колкото разделно хранене, но го спазвай стриктно и ще има ефект. За 3 месеца се свалят между 18 и 25 кг., като аз никога не издържам 3 месеца ииии.. пак отслабнах. Ма аз и не претендирам, че съм човек с голяма воля : ))

Пробвай я, потърси в нета и си направи едно меню, малко повечка разходки и след 4-5 месеца те чакам да се похвалиш (казвам 4-5, защото като гледам себе си - на мен ми трябваха 8 :D, надявам се на тебе само 3)

УСПЕЕХ.. Наистина се надявам да успееш, защото знам какво е : )))

15.   Няма нищо лошо в гладуването аз свалих 3кг за 2 дни но с бягане упражнения и разходки

16.   Хора, N14 е права. Момичето е на 14 и задава ясен въпрос, на който иска отговор! Така наистина само ще й стане тъпо. И между другото е тийнейджърка, всички като сме били на нейната възраст, и ние сме се чудели как да отслабнем и сме правили така.

Момиче, с глад наистина може да се разболееш, затова яж плодове и зеленчуци, вместо сладкиши и дюнери; вода и чай вместо сокове и кола (ако сама с изцедиш сока от да речем портокал, може); пълнозърнест хляб, вместо бял и т. н. аз си мисля, че повече ще се харесаш, ако се храниш здравословно и правиш нещата постепенно, отколкото ако гладуваш.
успех мила ;)

17.   Абе кво се бъркате на момичето ами не е така и аз бях на диета 10 дни и отслабнах с 10 кг и после несе наядох това че вие нямате воля не означава че тя трябва да ви слуша

18.   Ще качиш после двойно това, което си свалила.
И не се прави при подрастващ организъм, както ти писаха. Може да хванеш анемия, анорексия или Бог знае какво. Научи се да не мразиш тялото си, а да го уважаваш, защото когато го мразиш, то още повече се съсипва и в крайна сметка си отмъщава.

19.   Малка си още за толкова драстични режими. Аз съм гладувала два пъти, единия път за седмица, втория за 10 дни, но съм жена на близо 30 години. Ще ти кажа какво ще стане - няма да издържиш, тъй като подрастващия ти организъм има нужда от много повече енергия. Ще се чувстваш болна и глупава (да - глупава, защото от липсата на въглехидрати няма да можеш да се концентрираш). Ще си кажеш я да изям една филийка, то нищо не е, само че тази филийка директно ще ти се залепи, защото си минала в икономичен режим. Ако не се захраниш правилно, следва йо йо ефекта, когато ще върнеш всичко. Според мен е добре да наблегнеш на спорта, така освен слаба, ше бъдеш и оформена. Аз като тинейджърка ходех на фитнес пет пъти в седмицата. Не знам как се храниш по принцип, но храненето е 80% от усилията. Опитай да ядеш въглехидрати до обяд, примерно за закуска кисело мляко с овесени ядки и плод, или сандвич с пълнозърнест хляб, в който да присъстват и зеленчуци. За обяд месо, салата и ориз или картофи, или булгур, може и готвено, но задължително със салата от пресни зеленчуци. Следобед можеш да ядеш кисело мляко, или шепа сурови ядки, а вечерята ти нека бъде салата с някакъв протеин - месо, риба, сирене, яйце и да бъде без хляб. Убедена съм, че с подобен режим, ще успееш да отслабне здравословно и трайно. Успех

20.   Не ти препоръчвам да гладуваш за да сваляш килограми защото това ще доведе до най-различни неблагоприятни проблеми за тялото ти.
1. Ако гладуваш за по-дълъг период от време ще си навредиш сериозно на здравето, защото така ще лишаваш организма си от незаменимите съставки, които той изисква всекидневно, като аминокиселини, мастни киселини, витамини, минерали, въглехидрати, белтъчини и други. Ще ти отслабне имунната система, заради което ще си податлива на болести инфекции.
2. Човекът може да оцелее без или с малко храна за дълги периоди, но когато гладуваш, за да оцелява през първите няколко дни тялото ти преминава в икономичен режим – ще пести енергия и калории. И затова може да отслабнеш през първите няколко дни, но после организма ти ще пести енергия и калории и ще спреш да отслабваш. И после като се върнеш на нормалния си прием на храна веднага ще качиш килограмите които си отслабнала и дори е напълно възможно и няколко отгоре.
3. При гладуването тялото ти има възможност а загуби повече мускулна тъкан от колкото мастна.
Така че с гладуването ще постигнеш само негативни последици за своето тяло. За сваляне на килограми намали сладките неща, тестените изделия като пици, баници и други подобни, ако пиеш газирани напитки, кола или нещо такова го премахни от менюто си, чипсове, снаксове или други такива купени от магазина трябва да се забравят, маргаринът, месото, беконът, ядките, пържените картофи, бананите, захарта е препоръчително да се намалят. Пиенето на много вода е задължително. Например когато си гладна преди да започнеш да се храниш с каквото и да е било пий по 1-2 чаши вода, така няма да ти се яде толкова много. Задължително трябва да спортуваш, дори и да не ходиш на фитнес, можеш абсолютно сама да си правиш упражнения у вас. Не е задължително да не ядеш нищо за да отслабнеш. Яж по-малко от всичко, спортувай, яж плодове, зеленчуци, пий вода и няма начин да не отслабнеш. Но за отслабването гладуването не е начинът. Дано коментарът ми ти е помогнал и късмет.

21.   Аз съм на 14 ямм само на закуска един сандвич и ако майка ми ме накара салата на вечеря но се случва рядкоот... отмдве седмици и съм жива задава и мърада... и притова си имам достатъчно енергия... и вече отслабнах 2-3 килограма.... несъм сигорна обаче как ми се отразява на организма... но свалям килограми и съм доволна