Споделена история от Здраве

Бързо и здравословно хранене, без миене на чинии.
Предложете ми някаква диета, хем да е здравословно, хем да не се налага да готвя и да мия чинии, най-много 1 лъжица или вилица.
Засега съм се спрял на кисело мляко с варени яйца, хляб и някакви мезета (суджуци, луканки). Може от време на време да разнообразявам със салати (зеленчуци, плодове). Живота е прекалено кратък, за да си губя времето със скучни и рутинни задачи като готвене и миене на съдове, по-добре да правя нещо смислено.

Коментари

1.   Толкова ли те мързи да измиеш 1 чиния и една чаша?
Утре ще те домързи и да се изкъпеш под предтекст, че видиш ли е много скучно!
Няма как да е здравословно без необходимата хигиена.

Между другото защо ти е да ползваш изобщо лъжица или вилица, можеш директно с пръсти да ядеш!

Ме

2.   Растително суровоядство (raw plant based diet / raw vegan diet). Без екстрахирани мазнини дори да са нерафинирани и 'сурови', сол до 3 гр. на ден. Разгледай в интернет има много информация. Основно пия плодови смутита, ям цели плодове, и салати, в които слагам блендирани ядки (единствената полезна мазнина) и малко сол. Не бих го нарекла диета, защото аз не отслабвам с това хранене (40 кг. съм на 160 см. ), но аз и не искам, ако си с наднормено тегло, ще отслабнеш, със сигурност. И спорт. И разделно хранене, плодовете се ядат преди зеленчуците, но като цяло, всичко е лесносмилаемо и не са нужни по 4-5 часа на определена храна, за да се разгради. Храни се така и след време ще усещаш гадната воня на храни готвени с олио, на пакетирани разни 'храни', на месото и млечните, това е така, защото вкусовите ти рецептори, обонянието и тялото ти ще са пречистени.

3.   А и никакви цигари, алкохол, сокове и каквито там неща има за пиене. Ще пиеш вода и фрешове с пулпата, но водата ти е основната течност.

4.   Много ми се иска да разбера, какво точно смислено би направил, спестявайки време от готвене и миене на чинии...

5.   Мдаааа, суджуците и лукакните са върха на здравословното хранене!
И да те светна- има направени миялни машини!

6.   Интересно ами като имаш деца, Как ще ги възпиташ? Като си мислиш че живота е толкова кратък, че нямаш време за нищо.

7.   Като толкова много те мързи има пластмасови чинии, чаши, вилици, лъжици...Ядеш, хвърляш ги и готово.Ама наистина нищо няма да ти стане като измиеш една чинийка и виличка.Работа за 2 мин. ама както и да е.

8.   Аз обичам да ям суджуци и луканки, какво вредно има в тях? Това си е месо, и то чисто месо, а не пушено или пържено.

9.   Ми то салата да си направиш пак трябва да миеш чиния. Яж само плодове и кис. мляко или поръчвай готова храна.

10.   8, напиши в гугъл "150г колбас дневно = рак на пакреаса" и чети... да ти е сладко!

11.   За който го мързи да търси:

"150 гр. колбаси на ден докарват рак

PlovdivMedia - 150 гр. колбаси на ден докарват рак
Прясна новина от Швеция, публикувана в „Дейли Мейл”, хвърли в паника света – консумацията на преработено като салами, наденички и кремвирши месо, причинява рак на панкреаса. Шансовете да заболее човек от смъртоносната болест се увеличават с невероятните 20%, ако той яде дори по една малка наденичка на ден. Или пък предпочита почти всеки ден да си хапва около 50 г преработено като колбас месо - не повече от няколко парченца бекон, шунка, сух или друг салам. Ако апетитът му е по-голям и си позволява 100 г колбаси дневно, направо е загубен, според шведските доктори. Защото вероятността да се прояви болестта скача на 38%, в случай че саламите и наденичките тежат около 150 г – на 57%.
Британски лекари препоръчват да се ядат не повече от 500 г седмично сухи и други колбаси. И това ограничение да се превърне в закон най-вече за мъжете, защото жените по-рядко попадат под ударите на споменатата болест.
Само преди месец и учени от Харвард оповестиха официално, че 50 г наденицата на ден увеличава опасността и от диабет. Те са открили, че не само месото в нея, но подправките и изкуствените добавки, силно допринасят за развитието на ракови клетки.
Веднага след съобщението на специалистите от Харвард, „Ройтерс” излезе с друга новина – жените, които консумират по-големи количества преработено месо във вид на различни салами и кремвирши, са изложени на повешен риск от рак на яйчниците.
Според Тихомир Стефанов, който работи 25 години в месопреработвателен цех, над 60% от съдържанието на саламите ни е сланина, около 30% е соята. Останалото са консерванти и оцветители. В кремвиршите се слага паста от разпенена сланина, дълбоко замразени вътрешности, пилешки пера, шийки, крака и кожи и... забранени канцерогенни оцветители, аромати, евтини соеви продукти.
Спец №1 по здравословно хранене проф. Христо Мермерски: Луканка и суджук не близвам! Навремето изяждах по 2 шницела и 3 кебапчета наведнъж. Но ако бях продължил така, отдавна да съм на оня свят. Сега ям само пилешко, колбаси не близвам. Истината е, че при консумацията на луканка или суджук, произведенени преди 1-2 месеца, в организма на човека се образуват веществата нитрозамини. Доказано е, че те имат силно раково действие.

Публикувана на
13 Февруари 2014 година
"

13.   Поради същата причина аз си купувам пластмасови вилици за еднократна употреба. Готвенето рядко - предимно замразени панирани пилешки хапки или картофи, и то само на фурна в която съм сложил хартия за печене която изхвърлям като ги омета директно от нея. Риба или месо не слагам във фурна защото ще се умирише фурната, а после ще трябва да се чисти. Единственият прибор за хранене, който понякога ми преодолява мързела да го мия е една лъжица. Причината е че попаднах на един продукт към който се пристрастих - сладоледено тирамису Била с немското знаме на капака, а металната лъжица не се гъне и е по-голяма от пластмасовата. Ако не беше това нямаше да мия досадната лъжица. При салатите няма как, налага се да се мие една купа. Пак поради мързелът не ползвам ренде защото трябва да се мие и то, а с времето се научих как да режа зелето без дъска и само с едно швейцарско ножче, което само забърсвам накрая. Като се разполви зелката, правя няколко прореза по посока сърцевината , а после режа с ножчето странично и салата пада в купата на ситни квадратчета и сочна, а после я кълцам допълнително отгоре като е в купата за още по ситно. Не ползвам колбаси защото ме отблъсква сланинестата им мозайка, макар и те да не налагат цапане и миене на съдове ако са готово нарязани. Нарязана шунка в хладилник е удобно решение което практикувам. Харесва ми и мортаделата, но не знам защо сънувам кошмари след консумацията и. От плодовете най-удобни са бананите и динята. Бананите защото не се налага да се мият, а динята защото е голяма и веднъж като се измие във ваната с душ и препарат, после се съхранява в хладилника и се яде няколко дни. За да не цапам и мия, изрязвам един отвор в кората и от там я изяждам с лъжица чрез дълбаене. Готовата храна от супермаркет в комбинация с пластмасова вилица е това което най-често практикувам. Топ продуктите ми са печен суджук и пилешко бутче от Била, хрупкави пилешки хапки, ущипаци, руло стефани и пиле по съучански от СВА. От тия не мога да кажа, че хапките, суджукът и ущипаците са безвредни. Особено ущипаците. Гледай и на етикетите на храната, да няма маргарин, защото се прави от палмово масло.

14.   10 и 11, цитирате ми статии от сайта "пик" и не правите разлика между суджук и кренвирш, вие дори не можете да напишете думата правилно, пишете "крем"вирш, какъв крем бе??? Крем за мазане на лице ли? И вие ще ми кажете какво да ям, ще си бръскам суджуци колкото искам!!! Вие и водорасли яжте ако искате.

15.   Яж навън, вече навсякъде има ресторанти за здравословно хранене.

16.   И тези пластмасови вилици и чинии за еднократна употреба къде мислите, че отиват - в океана! Заради удобството да не миете съдове, замърсявате природата. Много ограничено мислене.

17.   Открил съм най-мързеливото ядене. Като при това то е и в топ 10 на най-вкусните ястия на които съм попадал. Прави се по следният начин. Вземаш качествен Уеджис или така наречените картофи с кожа. Пример за качествен замразен уеджис е в Била, с марка Била. Белгийски, което значи майсторски защото той им е част от националната кухня и го разбират по-добре от другите. От 750 грама, на опаковката пише Potato Wedges - Western style. Не съдържа палмово масло и други боклуци. Та изваждаш от фризерът един пакет, слагаш хартия за печене върху решетката на фурната и изсипваш картофите върху нея, разпределяш ги да не са един върху друг, можеш да капнеш и малко олио върху тях за да хванат хрупкава коричка. И вкарваш решетката във фурната загрята предварително на 200 градуса. Поставяш я близо до реотана, на около 15 см за да хванат хрупкава коричка. След минимум 25 минути ги изваждаш след което настъргваш обилно кашкавал върху тях, и са готови. Особено важен елемент е сосът. Вземаш една чаша от кафе примерно, и лявата и половина напълваш задължително с качествен кетчуп примерно Heinz, а дясната и половина с качествена майонеза, добро решение са и сосовете Crucials, като вместо майонеза може да използваш и бургер сос, така, че отгоре на чашата да има две половини от двата соса. Вземаш картоф с кашкавал, потапяш в сосовете, и ставаш пристрастен към това. А после изхвърляш хартията и не се занимаваш с миене.