Споделена история от Здраве

Съвети,за да не става аборт,мисет аборт и др.
Здравейте на всички!
Преди 3-4 месеца направих спонтанен аборт в 6г. с и го преживяхме много тежко с моя приятел и най-вече аз. Беше ми първа бременност.
Сега съм бременна отново, но съвсем в началото.
Бих искала майки или бъдещи такива да ми дадът съвети какво да направя, ям и т. н за да не се получи пак така и бебчо да се развие нормално. Пия фолиева киселина и магнезий. Алкохол НЕ пия, но цигари признавам си пуша.. просто ми е много трудно да ги спра. Някои ми казват, че нямало проблем защото съм едва в няма и 3та седмица, но после да ги спра. Аз и сега не прекалявам, но ще ги спра това е сигурно. Искам да направя всичко каквото зависи от мен, за да може бебето да е добре. Много ме е страх.
Също така искам да попитам ако има някой запознат:Защо се получава понякога така, че големината на ембриона да не отговаря на седмицата в която е?
Благодаря предварително :)

Ж22

Коментари

1.   1. Отиди до коша и изхвърли цигарите! Аз след като видях положителния тест направих същото, а пушех по кутия на ден.
2. Няма храни, практики и т. н. , които могат да те предпазят от спонтанен аборт. Но има неща, които НЕ трябва да правиш!
Върни се и прочети 1. Пий фолиева киселина или витамини, съдържащи такава. Яж разнообразно, пий много вода. Не се прегрявай- никакви горвщи душове, джакузита, басейни.
3. Намери си свестен гинеколог да ти обясни, че в 3-та седмица бременност НЯМА. Брои се от началото на последния ти цикъл.
Да ти обясни още какво трябва да ядеш и да не ядеш. Какви малформации можеш да докараш на бебето си с това пушене. Какви изследвания да си направиш в началото на бременността. Всичко това е от съществена важност.
4. Понякога, ако те преглеждат с ехограф през корема в толкова ранна бременност може нищо да не се види или да не отговаря ембриона на срока на бременността. Мен винаги ме преглеждаха с вагинален ехограф. Имаше отклонение с 2 седмици при мен, понеже съм била с късна овулация. Ако и при теб има разминаване - не е фатално. Важното е да намериш читав лекар!
И бъди отговорна. Не искам да звуча като лоша свекърва, но си представи едно малко бебенце със заврята цигара в устата. То няма избор! Ти си неговият дом за 9 месеца и целия негов свят за много години напред. Бъди пример...

2.   Имам едно дете, след него спонтанен, няма нищо което да направиш когато плода не се развива, сега чакаме второто и съм в петия месец. Цигарите ги спри, не стой при пушещи хора.

3.   Аз съм в 11-та седмица и също пуша, но веднага щом разбрах ги замених с много слаби цигари тип "планински" въздух където им викат. В началото не ги усещах, но след няколко дни се адаптирах към тях. Че е вредно вредно е. Гледай да не пушиш много, много. Но предполагам, че щом забременяваш след като пушиш не е станало така заради тях. Аз пия витамини огестан, предписани са ми от генеколога. Относно останалите неща. Не се тъпчи, яж когато си гладна. Не се къпи с много топла или вряла вода. Гледай да е от хладка до топла, така че да ти е добре, но не прекалявай. Пий много течности и ограничи кафето, гледай безкофеинови, 3в1та да не са силни. Обичай се топло, гледай да не ти е гол кръста и да не ходиш боса, общо взето се пази. Гледай да не се ядосваш, нервираш и не го мисли постоянно. И без това в момента е една точица. Не се сещам за друго, дано да съм помогнала.

4.   Аз съм получавала 2 пъти преди да родя сина си. Когато споделих с лекаря си за абортите, той ми предписа утрогестан и ношпа, попитай гинеколога си дали не е добре да взимаш такива задържащи медикаменти и в каква доза.

5.   Била ли си на ендокринолог? Понякога щитовидната жлеза създава проблеми със задържането.

6.   Като знаеш, че си имала усложнения, защо не отиде на лекар да разберете какви са причините, а сега пишеш след дъжд качулка в някакъв си интернет сайт? Да ти го кажа по-просто - върви на лекар, направи си изследвания!

7.   Защо пушиш като знаеш, че чакаш дете? Не си ли виждала колко зле се отразяват цигарите на плода в утробата? ! Нима порокът е по важен от детето ти? ! Що за хора сте пушачите...
Относно спонтанния аборт -той е резултат от естествен подбор на човека и щом плода бива отхвърлен от организма, това означава, че той е бил с тежки малформации, несъвместими с живота и за това е отхвърлен. По хубаво така, отколкото да се раждат тежко болни деца. Да пази Гоапод!
Нищо не би могла да направиш, вината не е твоя. Живей както до сега, само се стреми да отхвърлиш този ужасен навик. Яж си както до сега, повече витамини с плодовете и зеленчуците и слушай доктора. Лека бременност и здраво детенце ти желая.

8.   Има доста причини поради които може да стане аборт. От кой град си? Върви да ти изследват това онова, но не при кварталния гинеколог, който освен фолиева киселина не е чувал друго. Магнезий не е нужно толкова рано. А цигарите щом не можеш да спреш си представи, че биеш бебето си всеки ден. Искаш ли да го правиш? Може да го увредиш така, че после и 3 кутии на ден няма да ти помагат. Спираш ги ВЕДНАГА, изхвърляш кутията която имаш, ако ще да е пълна и неотваряна. Не трябва да вдигаш тежко, да се стряскаш и т. н.

9.   Има много причини, основно - пази се от грипове, спри цигарите, не вдигай тежко, не спортувай много активно - дори активни танци като хоро, тичане заради вибрациите вреди. Кафето е вреден продукт, както многото сол, рафинирани продукти, суши и газообразуващи продукти. Цитирам лекарка та ми.

10.   И на мен ми се случи.
Не бързайте да хокате авторката и без това й е притеснено.
Гледах много влогърки които са минали от там, търсих инфо навсякъде и най-честата причина е генетична. Плода не е могъл да се развива нормално заради хромозомни дефекти.
Случва се в 20 % от бременностите в световен мащаб и не е от нещо което сме направили, просто мал шанс.
Не напразно има лозунг "Аз съм една от 4"
Именно да се говори открито по темата и жените на които се е случило да открият утеха и да не търсят причината в горещия душ или чашата кафе.
Циганките как раждат по 8 деца като живеят в кочини сред боклуци и мизерия и никакво пазене? Не ни сравнявам с тях, искам са кажа че ако сперматозоидчето е здраво, то е предпазено от плацентата и се развива благополучно.
Проблема ни е манталитета-обвиняваме и сочим с пръст дори когато не сме го преживели.
Авторке-можеше да поизчакаш още малко. Лекарите съветват поне 6 месеца, да се възстанови организма. Иначе се пази, моли се и ако е писано ще стане.
Тези прегледи за които те съветват се правят след 3 неуспешна бременност СПОРЕД лекари в чужбина.
Късмет миличка

11.   Номер 1, какво искаш да кажеш, че в 3та седмица бременност няма? В коя седмица се изчислява като датата на ПРМ прибавиш 7 дни и извадиш 3 месеца. И по тази дата се изчислява коя седмица си, има си 1ва, втора и тн. Няма как изведнъж да скачаш в 3ти месец, нали?

12.   От авторката:Номер 10 много ти благодаря за подкрепата и милите думи. Благодаря и на всички останали за съветите.
Оставих цигарите от раз след като попрочетох тук и там.
Имам запазен час и за АГ, за да ми се направят и допълнителни изследвания. Просто искам всизко да е наред този път!
Благодаря ви отново.