Споделена история от Здраве

Начална бременност и наркотици
Здравейте на всички. Бременна съм в 4г. с.
Не съм зависима, но се случи така, че преди да забременея взимах кокаин и амфети от време на време в рамките на 2, но не всеки ден. Сега просто даже и не мисля за тези неща. Трева не пуша. Бащата на детето пуши трева редовно и се случва да вземе от така наречените "бонбони". Бебето не е планирано.. иначе да не съм си и помисляла. Последно взимах 2 дена преди да разбера новината.. още в началото я хванах поради съмнения и бях в 3 седмица по мои изчисления. Изчетох какво ли не, разпитах. И според мен всичко е според зависи. Имам познати, които друсат като луди а децата им са живи и здрави. Не се имам за наркоманка, защото съм го правила за кеф а не защото ми е нужно.
Въпросът ми е.. възможно ли е плодът да е увреден по някакъв начин и има ли някакъв риск?
(Благодаря. Моля ви без нападки! )

Коментари

1.   Говори с доктор, тук не му е мястото.

2.   Всичко може, в детско отделение като съм ходила имаше иоставено дете с безброй увреждания сигурно е била наркоманка. И това дете никакъв живот няма да има, защото хората ги беше страх дори да го гушнат защото изглеждаше плашещо....

3.   Много е рано. Ако плода е увреден организма сам ще го отхвърли преди 12 седмица. Ако не, ще компенсираш с здравословен начин на живот през бременността и всичко ще е наред. Влязох в тематата ти, защото съм имала такива притеснения, до 7г. с. пиех много силни болки успокояващи лекарства, ходих и по скенери и ЯМР. През бременността спрях цигарите, храних се здравословно и правих упражнения. Освен стандартните изследвания, ходих през 3 месеца на Фетална морфология и направих изледване за генетични аномалии пред 13 г. с. Сега, синът ни е почти на 2 и е съвършен.
Желая ти всичко да се нареди по най-добрия за теб начин.

4.   Има едно изследване между 11 и 13 седмица, направи го. Не че е 100% сигурно, но друго за момента не можеш да направиш. Ако бащата ще гледа детето и той, трябва да спре. Напушен не може да носи отговорност за бебето. Ако мислиш, че няма да спре, пиши "баща - неизвестен", за да няма той родителски права. Така само ти ще носиш отговорност за детето и няма да имаш нужда от неговото съгласие за излизане в чужбина например или за разни други решения, които касаят детето.

5.   Мила, има случаи на хероинови долни наркоманки, които раждат здрави бебета и на такива жени, които не са пушили и пили и раждат дете със синдром! Направи си биохимичен скрининг и амниоцентеза при нужда(не дай си боже) успех! Това е най прекрасното в живота!