Споделена история от Здраве

Загуби ми се вкуса на сладкото след операция на сливици :"(
Преди 4 месеца ми махнаха сливиците и от тогава не усещам вкуса на сладкото. С останалите вкусове няма промяна. Когато ям нещо сладко, вкуса му е все едно ям сол и сода смесено и е отвратително. Доктора ми не е чувал за подобна загуба. Нищо не намирам по този проблем. Така ли ще остана цял живот??? Аз просто си умирам за сладки неща... Ако някой знае нещо, нека ми пише. Ще съм Ви много благодарна!

Коментари

1.   Взимаш ли някакви лекарства по предписание? Ако да - прочети внимателно бележките им в случай че пише нещо за странични ефекти или проблеми при употреба.

2.   Това от операция на сливиците не може да стане, освен ако не ти е порязан езика някъде, ако не е засегнат нерв. По скоро, както каза 1, от някои лекарства и медикаменти, които ползваш.

Мег*

3.   Никакви медикаменти не ми изписаха след операцията. Казаха, че всичко е наред и ме изписаха на следващия ден. Но нямах порязано по езика или засегнати нерви.

4.   Странно.... може да се получи от някои антибиотици от рода на кларитромицина, но.. като не са вземани лекарства.. не знам.. посъветвай се с друг специалист УНГ, не е нормално това..
Ева

5.   не си за тука, а за специалист по тия работи

6.   Привет на всички
преди 4 месеца ме оперираха от сливици
и в момента нямам никакви вкусови качества
гадно ми е в устата не пия хапчета и се чудя да ли скоро ще мога да се храня нормално. Ако някои знае да ми каже
ужасно е

7.   Добре де, не мога да разбера как човек по своя воля може да отиде и да си махне сливиците? И какво печелите? Нямам думи...

10.   Върна ли ти се вкуса?
И аз имам този проблем след вадене на сливици!

11.   Не, вече един месец. Ужас
Ти кога ги вади, при кой и как ти ги вадиха?

13.   Здравейте аз също имам този проблем :( направих си операцията преди 3 седмици и забелязах че не усещам вкуса на сладкото въобще. С другите вкусове пак имам проблем но по-малък. Надявам се вкуса ми да се върне. Моля ако някой е имал същия проблем да пише.