Споделена история от Здраве

Затлъстяла ли съм?
Имам проблеми с теглото. На 17 съм, тежа 94 кг и съм висока 168 см. Последно време много надебелях. Постоянно ям нещо, даже не осъзнавам как съм започнала да ям. Обожавам сладко и особено пица и други тестени продукти. Пробвах с едни дъвки за отслабване но после ги качих двойно килограмате които загубих. Пълнея в корема, вече имам двоен корем.. Confused И много стрии ми се получиха по ръцете и корема. Не знам какво да правя. Не знам как да се контролирам. Мислите ли, че вече съм затлъстяла? наистина имам нужда от вашата помощ.

Коментари

1.   да

2.   Доста си затлъстяла даже, взимай се в ръце, строга диета и леки упражнения в началото. Нормалните килограма за теб да около 60, доста имаш за сваляне.

3.   Да, много над здравословната норма си. За да свалиш, спазвай нисковъглехидратна диета - не гладувай, но не яж тесто, пица, паста, картофи, ориз и сладко 6 дни седмично. Не вярвам храната да е по-важна от самочувствието ти като жена и здравето ти. Ако тренираш, ще е още по-добре. На 17 ще ги свалиш бързо килограмите.

4.   Да и то много си, затлъстяла. Спирай с пиците, яж повече плодове зеленчуци и то в сурово състояние. Ако имаш финансовата възможност, обърни се към доктор Емилова, тя може да ти помогне да отслабнеш. Като пишеш в Гугъл търсачката, контакти с доктор Емилова Варна, и ще ти излезни.

5.   Здравей, мила!
Първо - да, при тази височина и години, да си 94 килограма не е добре - не говоря за външен вид, а не е добре за здравето ти.
Аз ти предлагам един от най-лесните начини, които винаги помагат за отслабване.
ПЪРВО - БЕЗ ДИЕТА В НАЧАЛОТО!!!
Това, което съм забелязала е, че хора, с наднормено тегло /и не само/, в стрежема си за промяна, веднага се "хвърлят" на някоя фрапантна и драстична диета, и да - свалят "килограми" /вода/; тези диети от сорта на "свали 5 килограма за седмица"
Да, и аз съм ги правила, но само когато искам да изхвърля вода от организма си;
Та, да дойда на идеята си, че се отклоних - в началото, когато си предприела крачката за промяна и само ти трябва стремежа да започнеш - НЕ ЗАПОЧВАЙ С ДИЕТА!!! Започни първо със намаляне на тестените храни, след това постепенно спиране и намиране на здравословни заместители, например вместо сладко хапни някакъв плод. Всичко трябва да става постепенно, отслабването и най-важното здравословният начин на живот се постигат с малки стъпки и плавно, не е маратон за време! След като започнеш да отказваш тези храни и да ги заместваш с по-здравословни се запиши на спорт - фитнес най-добре. Но ако не желаеш или нямаш тази възможност - има хиляди упражнения в интернет, които наистина действат!
Та, да обобщя всичкото което изприказвах - не се хвърляй веднага на диетите, зарежи тия простотии за отслабване като дъвки и чайчета, замествай вредната храна с полезна, както казах това е плавен и бавен процес; тренирай - забавлявай се и гледай на живота от хубавата страна! Не всичко е перфектни мерки и тела! Поздрави

6.   Авторке, не стана ясно каква точно помощ търсиш. Единственият въпрос, който задаваш е затлъстяла ли си - не виждам, как ти помагаме, като потвърждаваме това, което и сама знаеш.

По-добре, вместо да се чудиш дали си дебела, насочи вниманието си към проучване и експериментиране с различните режими за хранене, за да откриеш, какво евентуално работи за теб.
При затлъстяване на твоята възраст, проблемът не е в теб, а в родителите ти, които са ти изградили тотално погрешни хранителни навици, най-вероятно просто от незнание или незаинтересованост. Кофти, но се случва в много български семейства. Лошото е, че относно това, което консумирате вкъщи, на твоите години си изцяло зависима от тях. Почти невъзможно е ти да се храниш здравословно, докато в домакинството се готви и яде по друг начин. Един вид, каквото и да започнеш, ще те саботират несъзнателно и ще ти трябва наистина много воля. Да ти изготви диетолог режим и да си осигуряваш необходимите за спазването му продукти е свързано с разходи, които вашите може и да нямат желание да поемат, а ако се хранят по друг начин най-вероятно ще им се види и глупост и превземка.
Единствения изход е да започнеш да четеш и да се ограмотяваш по темата сама и да започнеш с малки стъпчици да правиш постепенно промени. В интернет има страшно много информация - започни да се ограмотяваш по темата, научи повече за отделните видове храни и кое как се отразява на тялото, чети, проучвай, сравнявай - постепенно ще ти дойде и мотивацията да експериментираш.

7.   Инат, мн спорт и ограничения. Прави го за твое самочувствие.

8.   Миличка доста си се изпуснала бих казал. Трябва да свалиш доста, но си още малка и няма да ти е толкова трудно. Аз преди години свалих около 23-4 кг за 2-3 месеца и до сега си ги държа, но за това си трябва воля няма как да стане да нагъваш по цял ден и да си слаба и стройна. Ще ти дам един съвет, и ако решиш го спазвай няма да сгрешиш, ако не ти си знаеш най-добре. Та като за начало спазвай разделното хранене дори и да не е на 100% защото е трудно а и може да излезе и скъпо по някога. Махни тестените закуски, направи си овесени ядки примерно с кисело или прясно мляко, готвеното го яж без хляб особено ако има ориз или картофи или зърнена храна. Поне 1 месец намали хляба с 90% като другите 10% да са с препечен пълнозърнест хляб и да го смесиш със салатка или супичка. Махни сладките неща, само черен шоколад по малко, за да задоволи до някъде нуждата ти от сладко. И минимум час час и половина разходка всеки ден да посъбудиш този метаболизъм. Аз си взех куче и с него се разхождам всеки ден когато съм свободен по гората например и ми действа супер. Вечер една салатка дори и с месо и сирене в нея няма да са проблем. От начало ще ти е малко тегаво, но за 2-3 седмици ще свикнеш и няма да се чувстваш гладна на този вид хранене. Човешкия организъм привиква на всичко за около 2-3 седмици, и ако се заинатиш през това време ще се справиш. Недей се изпуска момиче, толкова си млада послушай ме и няма да съжаяваш. Успех!

10.   Боже аз съм твоята височина и 53 кг...не мога да си се представя 94 кг