Споделена история от Здраве

Моята най-голяма страст
Здравейте!
Решила съм да споделя нещо, което не съм се осмелявала да кажа на никого друг, но реших, че това е най-подходящото място да си излея и аз душата, пък ако може някой да ми помогне, ще се радвам!
Проблемът е, че в последните 2-3 месеца ям доста йогурт. Средно между 3 и 4 йогурта на ден, което довежда до там, че стомахът ми е постоянно ме боли и често ходя до тоалетна.

Проблемът става все по-задълбочен, тъй като аз вече се чувствам пристрастена към йогурта (особено 1, 5%), а скоро се прибирам в България за три седмици.

Не знам дали има такъв регистриран случай до този момент и какви мерки е редно да се вземат, но аз за себе си не виждам друго решение освен да продължа ям йогурт.

Молбата ми е, ако някой може да ми даде съвет от къде в София мога да си купя истински немски йогурт, или ако някой предлага домашен йогурт, съм готова да си купя! Цената не е проблем.

Предложения да ям кисело мляко, не важат, тъй като вече не понасям вкуса му. Моля модераторите да публикуват статията, проблемът е сериозен, засяга здравето ми и душевното ми благополучие, нуждая се спешно от помощ!

Момиче на 19г.

Коментари

1.   Ха, прочела нашта за онзи с компота и тя да не остане назад.

2.   по-глупава тема отдавна не бях срещал.

приличаш точно на онази от вица, дето се гледала в огледалото и се чудила какво да направи с главата си, но я посъветвали поне да прочете някоя книга.

йогурт наричат киселото мляко.
киселото мляко е полезно за стомаха и червата.
това, което ти ядеш под името йогурт, най вероятно няма нищо общо с млечно-киселата ферментация, я е някаква изпльокана смес със захари.

като за начало прочети нещо по-леко - например етикетчето на това, дето купуваш. книгите по-натам.

3.   "Каква е разликата между кисело мляко и йогурт?

Разликата между кисело мляко и йогурт е изцяло в технологията на производство. И при двата продукта за заквасяване се използват двата основни вида млечнокисели бактерии – Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus.

Заквасяването на киселото мляко, спадащо към категорията „млечнокисели продукти с твърд коагулум“, се извършва във всяка отделна кофичка, т.е. закваската се добавя след разфасоване на продукта в крайната опаковка.

Заквасяването на йогурта, спадащ към категорията „млечнокисели продукти с разбит коагулум“, се извършва в общ силоз, т.е. закваската се добавя в общия заквасовъчен силоз, преди разфасоването в кофичките. В заквасовъчния силоз продуктът се разбърква непрекъснато, за да добие кремообразен вид." - Щом закваската е с едни и същи бактерии, как може да се получи различен вкус?

4.   Почни да взимаш Лопедиум. ;)

5.   Казваш, че ядеш основно йогурт, а корема те боли. Ами ако имаш непоносимост към лактоза? Изследвай се, защото ако имаш такава, то тази храна е вредна за теб и те трови, защото организма ти не може да я преработва.