Споделена история от Здраве

Мъхчета по гърдите и около зърната?
Здравейте, хора.
Имам мъхчета по гърдите и около зърната, които са по скоро като светли и тънки косъмчета.. Покрай зърната са малко по-нарядко, но пък са по дълги.. сигурно са по половин-1 см... Не се забелязват винаги и на всякаква светлина, но много ме комплексират. Харесвам тялото си и още повече не ме е срам от него с изключение на това. Лятото ми е писнало от тази досадна разлика и искам да се пека без горнище, но ме е срам заради тях, мисля, че някой ще ги забележи... Същото е и когато правим секс с приятеля ми. Предпочитам да е на тъмно, а когато е по-светло през цялото време мисля дали ги забелязва и дали го притесняват.

Моля дайте ми съвет как да ги махна. До сега нищо не съм предприела, защото се притеснявам, че ще израстнат повече и по-тъмни.

Като съм започнала да говоря за гърдите си-притесняват ме и зърната ми. Все едно са "прибрани" в гърдите ми и се показват, когато ми е студено, или при някакви други обстоятелства. Все пак се успокоявам с това- различни жени, различни гърди.

Надявам се да получа съвети и мнения и по двата въпроса.
Благодаря!

Коментари

1.   Веднага ти казвам-изруси ги. Моите бяха по-черни и с блондор се мажа, също кръста и ръцете и освен, че изсветляват и не се забелязват, горят и изчезват с времето.
Събличай се смело, не се забелязват, повярвай ми. Има и солариуми за разликите
:)всичко хубаво

2.   1 е права, но какво толкова - аз имам рус мъх по тялото и веднъж на 3 седмици с кола маска... студена даже такава - не боли никак, кожата изглежда суперско.

3.   Какво е това, коректор ли /към №1/? Дъщеря ми има мъх по гърба и малко по корема и това я комплексира. На 14 е, маха си космите на краката и ръцете, но там незнам какво да я посъветвам да прави.

4.   Здр 3, аз съм 1

Не, не е коректор. Блондор- с него се изрусява косата. Викат му още "супра", "блонд", или "синя точка"... Струва стотинки. Нанася се върху космите, стои няколко минути и се изплаква. Все едно боядисва коса, но по-малко време, защото кожата е чувствителна. То си пише на листовката. А може и като го купиш от магазин за козметика и да ги питаш-те ще ти обяснят всичко.

Всичко добро:)

5.   Имам същия проблем. Купувам си малки лентички кола маска (от тези за махане на мъх над горната устна). Скубя ги с тях веднъж в месеца и нямам проблеми. Можеш да ги дръпнеш и с пинсета, но ще израстнат черни и по-дълги.

7.   Номер 5, каква е разликата между пинсета и кола маска? И в двата случая косъма се изтръгва...
по- скоро от бръснене ще станат тъмни..

8.   Съгласна съм със 7, каква е разликата 5?

9.   А ти на колко години си, защото аз бях чела някъде, че може да се появят такива косъмчета около зърната през пубртета и след това да изчезнат. Е не ми се вярва да си в пубертета, ама все пак да те питам :).

Една

10.   Ева, и аз така знам. На 19 съм. Късно влязох в пубертета, знам ли, може и късно да изляза.
Мисля да пробвам с кола маска, само дано не стане по зле.. А не мисля, че има разлика дали с пинсета, или с кола маска. Само дето с пинсета ще си играя цял ден..

Авторката

11.   Разликата не мога да обясня защо се получава, но е факт. По себе си съм го изпитала. С пинсетата в действителност израстнаха по-тъмни и големи. + това моята козметичка също го потвърди.
Номер 5

12.   Можеш да ги изрусиш и с кислородна вода... мажеш се с едно памуче или памучен тампон и ще се изрусят даже и ще се махнат ;))

13.   И аз ползвам блондор, тъй като имам тъмен мъх по корема, който си личи зимата, когато съм бяла и ме притеснява понякога ако съм с ново гадже и тн. Аз съм мъхеста по цялото тяло имам и такова мъхче около зърната, там също съм ползвала блондор, ефектът е около месец са си русички и въобще не се забелязват, 1 -2 лв струва и го има по будките с разни кремове, не се налага да ги махате косъмчетата и да ми се появяват подкожни, което на мен ми е основният проблем.

14.   Аз също се комплексирах от тези косъмчета. И започнах да ги махам с лентичка кола маска. Обаче на няколко пъти отскубвах някое и друго косъмче с пинсета. И след това тези отскубнатите с пинсета израснаха твърди и черни :( Сега постоянно си ги махам, като веждите, само следя лекичко да се покаже някое и скубя. Иначе обмислям да отида да ми ги махнат с фото епилация.

15.   А някакви странични ефекти от блондора имате лии ии тозии който е с една мацка с руса къса коса ли ползвате с жълта котийкаа мерси предварително :)

19.   Момичета, внимавайте с косъмчетата около зърната на гърдите. Изсветлете ги ако може или ги подрязвайте внимателно с ножичка, защото могат да създадат проблеми. Почти всяка жена има такива, така че не е фатално. Ако имате до себе си човек който ви обича едва ли ще му пречат.

20.   19, ти добре ли си? Такива косми всяка жена може да отстрани с пинсета. Не може да очакваш от мъжа до себе си да търпи косми по зърната на гърдите ти, когато си има решения на проблема.