Споделена история от Здраве

Оцапване
Здравейте. Момиче съм на 16 години и от около 2 години имам зацапвания. Ходих 2 пъти на гинеколог първия път ми изписаха хапчета и за няколко месеца бях добре, но после почва кървене и откриха, че имам киста, но падна и тя. Сега след 2 месеца пак имам същите проблеми. Цикъла ми е нормален. Продължава седмица, свършва, имам бяло течение, след 1-2 седмици пак почвам да имам зацапвания със кафеникав цвят и след това пак кървя, но не е нито малко, нито много. Не съм водила полов контакт. Страх ме е, че ми има нещо сериозно. Ходя на лекар, няма ми нищо. Казвам на майка тя ми вика ходихме на лекар нищо ти няма. Какво може да е? Какво да правя? Пак ли да ходя на лекар, но не хубава често да се облъчвам.

Коментари

1.   Щом имаш кисти, най-вероятно е от това, а може да имаш и някакъв хормонален проблем, за това освен на гинеколог, върви и на ендокринология да ти види хормоните. Спокойно, там едва ли ще те облъчват, най-вероятно ще те изпратят за кръвни изследвания. А и гледането на видеозон не е облъчване. Не е като рентгеновите снимки.

2.   Сегменти сменяй. Щом цапа свещите компресията е паднала под 5. Сваляй главата на шлайф нова гарнитура, ризи бутала сегменти и ще е на шест.

3.   Има ти нещо, определено. По-скоро женските проблеми с цикъла, а не нещо страшно. Може пак да имаш киста. Прегледа с ехограф не е кой знае какво облъчване. Не и такова, че да си неглижираш женското здраве, че по някое време и деца ще се раждат.
Имаш ли наднормени килограми? . Може да посетиш и ендокринолог, защото всички хормони са свързани. Също, е много важно да ходиш на читави лекари. Ако не си от голям град, че трябва да потърсиш по компетентни. Не мисля, че този/тази сега, е такъв. Не ти обръща достатъчно внимание.

4.   Какви хапчета ти изписаха първия път? Хормонални или някаква инфекция са установили? Нивата на хормоните изследвани ли са ти? Правено ли е микробиологично изследване - да не би да са някакви бактерии или гъби и периодично да се самозаразяваш?

И какво значи не е хубаво често да се облъчваш - гинеколога обикновено гледа на ехограф и взема проби за различни изследвания, това не е свързано с облъчванe. Облъчване има при рентгеновите снимки - на теб такива ли ти правят?

5.   Хормони пускала ли си?
При мен след 23-24година ми се получи такова зацапване по време на овулация. Лекарите констатираха, след хормонални изследвания, че зацапването се дължи на хормонален дисбаланс.

7.   От авторката: Ем да не съм от голям град и мисля, че не ми обръщат особено внимание. Слабичка съм около 50кг. Изписаха ми някакъв антибиотик от който да се спука кистата. Кистата падна, но имам още зацапвания. Също така съм много стресирани, притеснителна. Може ли да е и от това? Благодаря на всички за отговорите!