Споделена история от Здраве

Паник атаки
Здравейте някой ще му каже ли какво са паник атаките, не съм много запозната. А МОЯ проблем е такъв докато в един момемт съм добре, мила грижовна добра, в друг момент ставам лоша, започвам да викам да се заяждам без причина или намирам причина за. заждане и в най малките неща. Не мисля че това са паник атаки в моя случай, обаче мисълта ми е да ли имам нужда от доктор и хапчета. Защо съм такава не разбирам понякога не мога да се понасям сама.

Коментари

1.   Ако си в пубертета, смяната на настроения е напълно нормална и се дължи на хормоните ти. Няма нищо необичайно, само трябва да се стремиш да се контролираш повече. Още растеш, не се захващай с лекарства. Ако изпитваш нужда да обсъдиш с някого, можеш да отидеш при психолог, само ще си говорите и ще ти даде съвети как да си по-уравновесена. Това не те прави луда, дори не е задължително да отидеш, но на много хора им помага да си намерят баланса.
Ако си голяма и състоянията са много крайни, е възможно да говорим за биполярно разстройство. То се характеризира точно с рязка смяна на настроенията, които и все са крайно силни. Както си щастлива, изведнъж ставаш много тъжна. В следващия момент се ядосваш безпричинно и почваш да беснееш. Това е само теория, никой не може да ти даде точен отговор, без да поговори с теб и да ти зададе нужните въпроси. Същото може да е причинено от стрес, така че не бързай да си слагаш диагноза. Предполагам, че или се дължи на пубертета, или си малко натоварена последно време и ти избиват нервите.
Паник атаките, понеже си попитала, са нещо коренно различно. Изпиталите го описват, че на чувство е сякаш умираш. Често това е единствената мисъл, която човек има първия път, когато получи такъв нервен пристъп. Действително пулса ти се ускорява, стомаха ти се свива, замаян си, трепериш, може да ти се гади. Като много, много силно притеснение, с ясно изразени физически симптоми. Пристъп на паника, това е. Както си нервен преди тест, но по-неприятно. Паник атаките не са заболяване, а най-често са симптоми на силен стрес и тревожност. Някои хора имат нужда от лекарства, за да се успокоят, но други се справят и без тях. Паник атаките рядко траят дълго, но често идват неочаквано. Лекува се самата тревожност, тя е основната причина да получиш атака и тя ти влияе на ежедневието по-силно. Описаното от теб няма нищо общо, не се притеснявай.

2.   Здравей аз съм авторката благодаря за вниманието от твоя страна, голяма съм 27г , но понякога имам чуството че не съм пораснала за годините си, не че са много. Вярвам в любовта вярвам в хората правя грешки не се поучавам никога не се. поучавам... Страдам в момемта, може би за това съм така, за първи път в живота си обичах човек не заради външния му вид, а защото беше човек на място... дълга история... раздвлихме се за доброто на всички нямаше как да бъдем заедно много хора щяха да стардат невинни хора, не че ние сме виновни, че сме се влюбили. Съдба какво да кажа... гледам да. не мисля за. него обаче винаги нахлува в. мислите ми и това прави проблем в личния ми живот. Уж се настройвам че край вече свърши после се сещам за голямата любов и край започвам да полудявам.... надявам се се справя с тази липса.... дано

3.   Че то всяка жена е така, бе девойче.