Споделена история от Здраве

Депресия и тревожност
Здравейте!
Хипохондрик на 17 години съм и, за съжаление, имам хроничен гастрит, който се обостри на нервна почва. Изпаднах в депресия, няколко пъти получих нервна криза. Също така, страдам от тревожно и паническо разстройство, но успях да се справя с паник атаките. След първата криза отидох на психолог. Заедно решихме да изчакаме малко и да потърся помощ от психиатър. Тя ми препоръча един и преди 8 дни отидох. Предписа ми Стимулотон 50 милиграма и каза, че хапчетата ще започнат да действат около Коледа. Първите 2 дни пих по 1/4 сутрин, след това 4 дни пих по 1/2 сутрин и от днес пия по 1/2 сутрин и вечер. От понеделник обаче депресията и тревожността сякаш ме атакуват с пълна сила. Постоянно си внушавам да не би да ми се догади заради гастрита, притеснявам се, когато огладнея вечер, също и заради депресията се притеснявам. Тази вечер дори нямах много апетит и не вечерях много-много, защото усетих гадене. Днес е 19. 12. 2018 и остават броени дни до празниците, а аз се чувствам сякаш не мога да се справя със ситуацията, сякаш депресията надделява над мен. Не знам какво да направя и как да процедирам.
КАКВО ДА ПРАВЯ? Вие как се справяте/справихте със ситуацията? Вярвам, че всичко ще се оправи, но в момент на внушения ми минава през ума, че няма да се справя, че няма да ми мине и т. н. КАК ДА СЕ СПРАВЯ? Имам нужда от помощта и съветите ви!
Огромно благодаря!

Коментари

1.   Не съм наясно дали тези болести на душата за лечими по човешки. Опитай да четеш Божието Слово Новия Завет. Моли се на Господ Исус и спазвай наставленията , които Той дава.

2.   Успокой се. Преди да подейства антидепресантът, има един период на насищане, който е тежък и с различна продължителност при различните хора. За да ти е по-лесно да го изтърпиш, гледай да си отвличаш вниманието от симптомите - чети, разхождай се, спортувай.

3.   Здравей, аз съм Виктория, на 20, ходя само на психолог засега, обмислям и психиатър. Аз имам същите проблеми. Имаш ли инстаграм? А и.. много ми е интересно да общувам с хора със сходни проблеми просто, ако ще и през сайта.
Ohiazneznam