Споделена история от Здраве

Ранно побеляване
Здравейте! Аз съм момиче, едва на 18 години и имам голям проблем с белите коси. Първите бели косми забелязах, когато бях на 15-16 години. От тогава станаха страшно много, имам няколко бели кичура. Преди няколко месеца реших да се боядисам, защото имах комплекси и не можех да търпя повече. Уви, мисля че направих грешка. Белите корени излязоха много бързо, за около 2 седмици. Сега се чувствам по-зле от всякога, имам чувството, че са станали повече и са по-видими. Има ли някой като мен? Можете ли да ми дадете съвети за храни или нещо друго, които да ми помогнат, поне да намалят скоростта на побеляване. Или поне някакви качествени бои, които не се отмиват толкова бързо и не са много вредни за косата. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Като видях заглавието на въпроса ти и се пооспокоих малко. Но после видях и възраста ти. Аз на 33 бях прошарен вече. Ходех с коса до раменете и много личеше бялата коса. По късно намалих дължината на 1-2 номер отстрани а отгоре по дълго. Пак си личеше но по малко. Видях се с баща ми и неговата от тъмно кестеняво на 48 беше бяла. Вече на 39 се примирих , че рано ще побелея. Всичко опира до генните на родителите. Не казваш с какъв цвят коса си, но щом корените бързо са се показали явно си с по тъмен цвят. Лично аз бих се боядисал в русо. Бялото по се скрива в руса коса. Иначе знам за шампоан боя. Не е траен. На трето-четвърто миене на косата се отмива. Фризьорка би ти обяснила по добре. И последно бих те посъветвал да си пуснеш изследвания за да разбереш кое да коригираш в организма си.

2.   Аз съм същата от много рано имам бяла коса някъде от 16-17 годишна възраст. Защо не отидеш на лекар и не си направиш изследвания може да е от щитовидната жлеза

3.   Ген. Единствено може да се храниш по-разнообразно и да водиш по-зравословен живот.

4.   Ако нищо не помогне, защо не си боядисаш косата в сребристо-бяло? Модерно е, поддържа се като всяка друга боядисана коса и корените няма да личат толкова много (там, където са белите коси)... Успех!

5.   Боядисай се светла. Този ген няма как да го спреш. Не се вталявай толкова. Явно много си се вглъбила в това - за две седмици да ти е порастнал половин см, което би си личало толкова много само на черна коса. Моята също побелява, но само отпред - на 27 съм и още се търпи с кестенява коса. Фризиорката ми каза, че колкото по-бяла, толкова по-светла трябва да я правим, за да не си личат корените.