Споделена история от Здраве

Нерешени стомашно чревни проблеми
Предварително се извинявам за неприятната тема но се надявам някои минал по този път да ми даде съвет. От 3 4 години не съм спрял да ходя по газтроентеролози хирурзи и проктолози да си правя изследвания да пия какви ли не лекарства с минимален ефект симптомите ми са.. Чувство за подуване кашкави фекалйй по някога кървене след изхождане малко има и едно белезникаво зацапване на бельото пак е малко чувство за непълно изхождане от тук постоянно чувство за нужда от тоалетна ужас спрял съм доста храни кисело люто ферментиращи млечни пържени кафе алкохол не знам какво да ям и къде да отида мъж на 30 години съм имам и стресови ситуации от който допускам че може да се е отключило нещо на психическа основа благодаря предварително!

Коментари

1.   Аз също съм в доста сходно положение, но се убедих, че от лекарите не става нищо и се интересуват само от пари, и затова спрях да се "лекувам" преди 2 години и половина. Същата съм като теб, само дето имам брутален, нелечим хроничен запек. ( Минала съм през много стрес и продължавам да минавам. ) Поставиха ми диагноза "синдром на раздразненото дебело черво". Пих какво ли не, правих изследвания при четирима лекари, диети също и накрая нищо. Разбирам те напълно и ти пожелавам да се отървеш много скоро от това терзание! Успех!
Жена, 21

2.   1, запекът ще изчезне мигновено, ако се научиш да пиеш вода, по правилния начин.
Авторе, не съм сигурна, че лекарите могат да помогнат, след като няма потвърдена диагноза. Кофтито е, че не се интересуват от психологическата причина да ти реагира тялото по този начин. Навярно е от стрес и от това, че мислиш, че няма изход от ситуацията. Винаги има изход. Чети повечко, има много инфо в нета, потърси потвърждение от лекар и опитай алтернативна медицина после, успех!

3.   Дайте повече подробности. Кога, с какво се храните. Някакви изследвания АСАТ, АЛАТ. Жлъчни пътища. Има те ли например доказана Кандида?
Посоченото от вас говори за неправилна обработка на мазнините и някакво сериозно възпаление на дебело черво с кръвотечение. Според мен положението ви е по сериозно, от описаното и колоноскопията на дебелото черво и гастроскопията до дванадесетопръстника са задължителни. Също ехограф вътрешни органи, далак, черен дроб, жлъчен мехур, бъбрици, панкреас.

До 1. за вас се отнася същото, Кога, с какво се храните, медикаменти и други подробности. Никой и нищо не може да ви лекува. Лечението е вътре във вас. Лекар или друг може само да ви помогне при ваше желание и участие да се самоизцелите.

Весело посрещане на 2019!
М-1964

4.   Аналният секс също помага много срещу запек! При редовно практикуване, проблемите изчезват.

5.   Номер 4 не си за тази тема!

6.   Всички изследвания са добр кръв фекалйй ехограв няма бактерии гъби и околярна кръв CR P e добре преди 3 4 години лекува кандидат от тогава са и проблемите тя не се появи повече ям месо рибни всякакви салати различен хляб плодове. Млечни яйца супи манджи трошйи не ми понася

7.   При такова несериозно отношение и неграмотност не очаквайте помощ. Не помагам на хора, които не искат да си помогнат сами!

8.   Хора, вие само от акането ли се интересувате? Не знам колко трябва да е забил някой, да пусне тема как да прослави отново. Ще проследи, като поумнееш - няма да е скоро. Затова, ползвах времето в пресветия си кенеф за четене и облагородяване на мозъка си, забил по Фройдис тук на аналната си фаза. Тогава ще се разсееш, ще проследи, а и ще поумнееш.

9.   Номер 4 явно така си решава всички здравословни проблеми... Относно темата брат ми има такъв проблем от както се помни. Правиха му и две операции и нищо нямаше, кой знае какъв ефект. Единственото от което има ефект е тренировки и диета. Не престава да ходи на фитнес и се чувства много по-добре. Диетата му е подобна на твоята, от рядко си позволява някои храни, които са му забранени, но няма проблем. Почни да спортуваш за раздвижиш перисталтиката и ща имаш голямо подобрение повярвай ми.

10.   Сега ще ти кажа нещо, което бас ловя никой лекар няма да ти каже.

Между дебелото черво и тънките черва има клапан, който пропуска само в посока към дебелото черво. Когато се изхождаш, налягането в дебелото черво се повишава и този клапан предпазва да не се върнат обратно в тънките черва отпадъци и бактерии от дебелото черво.

НО. Този, който е създал тялото ни е предвидил, човек да се изхожда клекнал, както са го правили хората откакто свят светува - с торс легнал върху бедрата (като на тази картинка http://forum.mikroferma.com/images/squat.png). Тогава дясното бедро притиска клапана, затваря го и всичко е точно.

Проблемът е, когато го правиш седнал на тоалетната. Тогава няма кой да затвори клапана, той изпуска и замърсява тънките черва с токсична маса и бактерии. Оттам тръгват инфекции и ей ти колит, ей ти раздразнено черво.

Знаеш ли, че тази болест на раздразнените черва (Крон) е съвременна и кой знае защо се появява след изобретяването на тоалетните-стол в средата на 18-ти век.

Ще ти цитирам откъс от една статия, в която се разказва за това:
...И към техният опит ще добавим историята на Андрю, който страдал от болест на Крон. Той бил диагностициран с тази болест на 5 години. Заради заболяването в разстояние на 12 месеца преминал през четири хирургически операции под упойка. Ала нито хирургията, нито лекарствата помогнали на бедният Андрю. Като капак на всичко към страданията му се добавил и тежък запек. По това време майката прочела за ползата от изхождане в клекнала поза и започнала да го насърчава да кляка на тоалетната чиния. Само след два дена запелязала подобрение!
Две седмици по-късно хирургът бил удивен, че възпалението е преминало. Майката на Андрю решила да поеме нещата в свои ръце и престанала да му дава предписаните лекарства. Само за 12 месеца симптомите на болестта на Крон изчезнали! И всичко това постигнато с една единствена корекция - да го научи да кляка на тоалетната - което той продължава да прави и до днес. Нещо повече - изчезнали реакциите към храни и ситуации, които преди му предизвикали разтройство и дискомфорт.

11.   От автора.. В няколко стъпки постигнах добри резолтати само за 2 седмици без лекарства надявам се да е полезно за някой. 1. дъвчене на храната 30 40 пъти на хапка. 2. само памучно бельо 100% гладене. 3. благодаря на номер 10 за съвета смяна на позата в клекнала. Всички симптоми исчезнаха надявамсе да е така остана и психическата нагласа да се хармонизира въпреки че ми е много по спокойно.