Споделена история от Здраве

Лек за много болезнена менструация
Здравейте, исках само да ви споделя какво ми помогна за много болезнена менструация - Профенид супозитории. Гадно е да се слагат, но помагат бързо и ефективно и не ти се повръща както от другите лекарства. Това е наистина за хора с проблем, не с леки оплаквания и трябва лекар да го изпише. Преди това съм пила ибупрофен, аулин, спазмалгон, солпафеин - нищо не е помагало толкова. Много съм благодарна нандоктора, който ми го изписа - не съм вярвала, че нещо ще помогне.

Коментари

1.   Добра храна. Яденето на млечни продукти пълни с хормони и сол, долнокачествени меса, полуфабрикати пълни със сол и вскакви Е-та, мазна храна, пържено, алкохол - като ги премахнеш, ще видиш, че няма да те боли изобщо. Личен опит!
Точно преди и по време на менструация, не яж и трудносмилаеми храни като бобови и кръстоцветни, но и не яж много плодове, които могат да докарат диария. Яж топла храна. Пий повече вода, движи се и си пази кръста от студено.

2.   От личен опит - "Дексофен", не правя реклама, се да правих, да взема някой лев. От опит - само това. Важно е да се вземе преди големите болки. Когато леко те пребили, взимаш хапче и стопираш в зародиш.

3.   Аз пия дексофен 25 мг и много ми помага. Никакви болки. Без него не мога да стана от леглото

4.   От личен опит - бял равнец отвара. Сутрин 200 млн и вечер пак толкова. Това е. Кви са тия хапове? Стига сте се тъпкали, защото това ви е едно временно решение на нещата, докато с билката ОТ ОПИТ И ПРЕПОРЪКИ ОТ МЕН ЗА ДРУГИ ХОРА има трайно действие.

5.   1, 4 темата е за тежка форма на болезнена менструация - който не знае какво е това и защо се налага да се пият или взимат хапчета, да не пише.

6.   Номер 1 е абсолютно прав и съм в недоумение кой му нацъка единици? Явно неуки хора, но няма проблем - нека си страдат от невежеството. Болезнената менструация НЕ е нормална и е индикация за прекалено натрупване на животински токсини (от месо) и слуз (от млечните), и липса на адекватно движение- най-вече йога.

7.   Интересно ми стана авторката къде си слага таблетките, защото твърди че й е гадно да си ги слага?

8.   И профенид, и дексофен са на базата на кетопрофен - явно това е НСПВ, което най-много помага в такива ситуации. На мен също, когато ми изписаха Профенид ми казаха да го пия 3 дни преди цикъл, за да се блокира изобщо производството на простагландини. По принцип за да подействат обезболяващите се приемат преди или много рано в началото на болковия синдром. После знаете какво следва - взимаш лекарство, но от болка почваш да повръщаш, търкаляш се в леглото от болки...
Ще помоля хора, които не разбират какво е тежка форма на дисменореа да не коментират, защото не добавя стойност на дискусията. Идеята е хората с този приоблем да си помогнем и да се поучим от опита на другите, не да съдим.
Говорила съм със специалисти хомеопати и билкари и двата вида “лекари” просто ми обясниха, че са безсилни пред това. Здравословна храна и спорт също еинаги съм правила и правя със сигурност повече от номер 1, но това евентуално би повлияло само на лека форма на дискомфорт. Не се чудете и как се взимат лекарства - казвали са ми, ме преживявам родилни болки, така че който не знае какво е да те боли толкова, че да искаш да се самоубиеш, да не съди. Може да нямате дисменореа, но никой не е застрахован. Имах приятел, който получи бъбречна криза и каза, че като го заболяло и пиел каквото му давали. От тогава не е коментирал защо пия обезболяващи.

9.   Номер 6, ситият на гладния не вярва. Неуки са хората, които не разбират какво е дисменореа, класифицират я като ненормална, защото на тях не им се е случило, и предлагат абсолютно неадекватни съвети за такова тежко състояние. Номер 7, ти не знаеш ли какво са супозитории? Изумявам се какво правят подобни хора в такава тема - като не разбирате и няма какво да споделите, просто подминете темата и не ни занимавайте с глупостите си.

10.   Момичета, аз имах ужасни болни 2-3 дни преди да ми дойде и първия ден. Такъв ужас, че и на училище и работа не съм ходила. И това още от първия си цикъл на 11 години. Но на мен аналгина, спазмалгона намаляваха болките - колкото да се дотътча до училище или работа. После излезе аулина-действаше ми повече. Разбира се, имах си леки болки. И след като родих нямах цикъл 5-6 месеца докато кърма и изведнъж съвсем безболезнено ми тръгна цикъла. След второ дете- също.... абсолютно никакво усещане за болка. Мога да тичам, да се забавлявам. Помен няма. Много съм мислила какво стана. Питала съм лекари и казват, че нещата се променяли след раждане. Но аз мисля, че след раждане моята матка се отпусна и затова.... Дали не е от някои хормони? Не съм сигурна. Не може да съм произвеждала един количества преди раждане, а сега други. Болките се дължат на контрахирането на матката. Затова препоръчвам раждане. Може да имате моя късмет. А тия дето дават диети и сокове и отовари -това няма никаква полза... Моите болки са били толкова силни, че пот ми течеше от челото от зора. Топли и студени вълни са ме обливали, освен режещата болка в корема, кръста и всички стави по тялото. Чувствала съм се парцал в буквалния смисъл. Майка ми ми поставяше електрическаска възглавница на кръста.