Споделена история от Здраве

Билкови цигари. От къде?
Здравейте, за новата година се реших да откажа цигарите, тъй като приемам лекарства, които не трябва да се смесват с никотин. Може би факта, че пушех по 2-3 циари на ден, сега не ми е толкова трудно да ги откажа. Няколко дена минаха и нямам голям "зор". Но пък мисля, че ми е малко трудно да устоя на навика да съм с цигара в ръка в дадени моменти. Дочух за билкови цигари, но жалко вече явно не се продават в България, преди ги е имало по аптеките обаче. Знаете ли от къде мога да си закупя. Дори и да не е български сайт, но да има възможност за доатавка до България, разбира се (и ако може да е евтина доставката или дори безплатна ще е супер). Или пък може да е по-добре идея сама да си свивам. Въпреки че нямам никакъв опит и като цяло не съм проучила какви билки да използвам. :D Моля не ме критикувайте, ще ги използвам рядко, само при случаи при които навика "се обажда" и следователно с времето ще ги спра, като усетя, че съм го преодоляла. :)

Коментари

1.   Просто ми е интересно мнението ти. Мислиш ли, че пушекът, пък бил той от билка, е полезен?

2.   Щом конопа може да се пуши, защо и ментата да не може? Като бяхме малки, се учихме да пушим цигари свити от орехови листа, но бяха много люти. Навремето се продаваха ментови цигари - казваха се "Свежест", пушил съм такива и бяха приятни. Днес могат да се свиват от ментови листа, продава се в аптеките.

3.   Преди години пуших такива. Хлапак на 20 години и аз реших да ги спра. Започнал ги бях от 15 годишен. Твърдо решен, че ги спирам. Първите 5-6 цигари ми бяха противни. Но после ги подкарах като нормални. Към 30-32 годишен сложих край. Издържах 3 дни без да запаля. На 4-я ден се спрях в попътна бензиностанция и едвам успях да извадя поредната. Сега на 39 си пуша по кутия и половина. Скоро чух за никотинови дъвки за отказване. Предупредиха ме да не ги купувам от българия. Вършели работа. Поръчах ги от Англия. Струваха 30 лв. На вид обикновенна дъвка . В първия момент е така. Но на 10-то сдъвкване става страшно. Все едно дъвчеш тютюн. Дори ги дъвчех вместо цигара да запаля. Всичко е желание. Дъвките и билковите цигари са някакво спомагателно средство. Не си пушила много за да си някакъв страстен пушач. Или яж нещо или търси нещо което те разсейва от цигарите. Успех!

4.   А защо не си купиш вейп? То е само пара. Малко е отровна, но е 95% по-безвредно от цигарите. Или пък ако искаш само да държиш жигара между пръстите, защо не си купиш цигари, които са само с филтър и без никакъв тютюн. Същите са, като истинските с разликата, че някой циганин може да е пикал върху тях, но това са само слухове. И хора, най-добре не пушете цигари, трева, пури, наргилета ( или хука, както обичам да казвам аз :D), вейпове и такива неща, защото малко или много те вредят. Нашите бели дробове са създадени в тях да влиза само едно нещо и то е свеж въздух.

5.   До номер 1, честно казано не ми пука дали е вредно или не. Важното е да няма никотин, за да не ми пречи на лекарствата, които взимам. И да, може би е вредно, все пак това е пушек, както ти каза, но изненадващо има и много полезни действия. Като да успокоява например. :)
- От авторката

6.   Ами щом е до успокояване, дълбокото дишане също има такъв ефект, а е безплатно и без вредните ефекти на цигарите. :) Сега ми стана интересно да изброиш и другите полезни действия на пушека? :)

от 1

7.   Мръсния въздух който дишаме всеки ден от ауспуссси надали е по малко вреден от някоя билкова цигарка