Споделена история от Здраве

Няма да иска да отиде на психиатър
Здравейте хора имам едно запитване към вас не знам какво да правя.. имам една позната, която мисля, че има психичен проблем, все повече се убеждавам с времето и ме е нападала без причина, , изведнъж става много агресивна почва да обижда с много грозни думи, мисля, че може да бъде опасна за околните, хвърляла е и предмети по мен, също и като има други хора виждам, че не може да общува нормално а и не работи мисля, че изобщо не е способна да работи.. не е имала и отношения с момче, а вече е на 20 може и това да оказва влияние не знам вече... не иска и да се запознава с нови хора, много често както избухва и обижда или напада и след малко или след няколко часа се държи все едно нищо не се е случило, искам да и помогна, но не знам как, като и се каже нещо, което не и харесва веднага избухва, пък родителите и явно не се интересуват и не разговарят с нея.. няма да иска да отиде на психиатър не знам какво да правя може ли някакъв съвет

Коментари

1.   Ами и аз съм се виждала в подобна ситуация. Една бивша приятелка явно страда от някакво психическо разтройство. За няколко години се изпокара с всичките си приятели, някъде с 9-10 човека. И за някакви глупости дето тя си втълпила в главата. И тя беше така, агресивна на моменти, избухне от нищото, крещи... После все едно нищо. Имаше някакви мании и фикс идеи. Казах какво мисля по въпроса на единствения и приятел който остана, дано да я убеди да потърси помощ от психолог... И в крайна сметка нищо. Тия дето са хахо обикновено не осъзнават че имат сериозен психически проблем. Ако им кажеш с най-добри намерения ще се обидят и ще го отрекат.

2.   А ти ако си нормална какво правиш с такъв изрод, като нея? Значи един Здраво разумен човек не би се занимавал да, се разпвавя с болен мозък. Когато си нямаш на идея как да се справиш с подобен случай най-добре е просто да не се занимаваш, иначе има вероятност да влошиш положението!!!

3.   Аз съм авторката, искам да помогна по някакъв начин, познавам я от 4 5 години, много пъти съм се опитвала да и кажа как стоят някои неща, никога не съм се държала лошо, не съм била груба съвсем спокойно се опитвам да поговорим, но явно си живее в нейн свят и много се пали като и кажеш истината, преди мислех, че просто има по детско мислене, но не е само това. с времето забелязах и рязката промяна в настроенията и трудността при общуване с нови хора.. , но е съвсем младо момиче и ако не се лекува може да стане по зле.. само в момента в който и намекнах за лекар изпадна пак в такова състояние, мн лошо го прие развика се почна да обижда и да вика, че си е много добре, а родителите и грам не се интересуват.. и от известно време гледам да не се виждам с нея, защото почнах да се напрягам, а и ме е страх вече да оставам сама с нея където и да е , но имаме обща позната и я засичам често и много пъти си казвам, няма да се занимавам по някакъв начин, ама ми е мъчно и не знам как да помогна, може и това, че нее имала връзка досега да и влияе зле, но с това с това поведение няма как да има...