Споделена история от Здраве

Кръв след изхождане
Здравейте! Преди няколко дни когато се изходих върху изпражненията имаше кръв. Когато изпражненията искаха да излизат ми се (съжалявам че използвам това, но) акаше много.. Не можех да го търпя направо. Защо е било това? Вчера отидох да се изходя и кръв нямаше. А, да забравих да кажа, нямах и никакви болки когато се изходих с кръвта.

Коментари

1.   МОже би язва малка, а може би и да не е било кръв. Иди на лекар. Тук няма как да ти се даде съвет.

2.   Хемороиди или фисура, което е почти едно и също. Обикновено е това, когато има кръв. Но ако е било само еднократно, няма място за притеснение, може да е било от самото напъване или просто да се е разранило. Но ако продължава да се случва в бъдеще, значи най-вероятно е хемороиди или фисура.

3.   Преди като имах хемороиди имах кръв
Следи си изпражненията,ако се случи отново,но нямаш хемороиди бегай на лекар по-скоро

4.   Ако е язва кръвта ще бъде тъмна, ако е ярко червена и прясна, най вероятно е разкъсан хемороид, щом на другият ден всичко е нормално, няма страшно. Оправи си храненето, явно си имал запек и от напъването се пукат хемороиди(кръвоносни съдове)!

5.   Най-вероятно спукан хемороид, особено ако цвета на кръвта е светло червен. Вземи си за всеки случай стягащо кремче против хемороиди от аптеката и мажи седмица-две.

Aко кръвта е тъмна или дори кафява и напомня на утайка от кафе - веднага на лекар!