Споделена история от Здраве

Брекети в стоматологичен факултет?
Здравейте, искам да попитам някой поставял ли си е брекети в стоматологичен факултет в Пловдив, София или Варна? Как стоят нещата, по-евтино ли е?

Коментари

1.   Вероятно имаш предвид при студенти на практика. мисля, че подобни дейности те не извършват. Аз лично в София си направих няколко зъба и избелихняколко за сумата от около 5 - 6 лв. Момичето ми беше познато, много съм доволна, защото се стараеше и непрекъснато се консултираше с преподавателя си. Те търсеха пациенти и там почти не се плаща. но специализираните услуги, свързани със споциалист-ортодонт мисля, че при студенти няма да стане.

2.   От авторката: благодаря за коментара, аз направих пломба за 3 лева :) операция на мъдрец за 20 лева (в частен кабинет ми искаха 200 лева за същата операция), страшно доволна съм и аз! Но се чудех дали някой вече си е поставял специално брекети, дали е възможно, излиза ли по-евтино? Доколкото знам студентите в момента са във ваканция и нямам възможност да отида на място.

3.   Мисля, че не поставят брекети, но доколкото ми е известно, един зъболекар за да стане ортодонт, то той трябва да постави брекети на определен брой хора безплатно (10 май бяха), като се заплащат само материалите - т. е. около 500 лева, а иначе нормалната процедура при специалист-ортодонт е иколо 3000. Така че ако си намериш някой млад зъболекар, който сега се обучава за ортодонт, най-добре.

4.   Аз съм пак № 1 - на дъщеря ми поставиха, но не брекети, а шина. И не струваше 3000, а около 350-400 лв. преди две-три години. Но зависи от проблема и възможно ли е шина или трябва непременно брекети. Шината я махаше като спи доколкото си спомням и не я носеше много редовно, но се оправи. На ния зъбите й бяха много за малката й уста, извадиха два здрави кътника от двете страни, зъбите сие подредиха и сего са равни, но с два по-малко. Нямаше друг начин да се съберат и наредят.

5.   Поставят брекети в стоматологичния факултет в Пловдив. Аз съм от Бургас, пътувах всеки месец до Пловдив именно заради това. Отиди, разпитай, обслужването е на ниво, ще ти обяснят ще ти кажат как седят нещата.

6.   пак съм аз номер 5 :). И на мен ми махнаха два зъба, защото захапката ми е малка. Имам позната на която поради същата причина и махнаха два зъба. По принцип до кучешките зъбки не ги махат за да се запази фасадата. Това е честа практика и няма какво да те тревожи, хората знаят какво правят. Аз съм много доволна. Зъбите ми се наредиха перфектно :). Успех

7.   А как може да се свържа с такива студенти?

9.   В Стоматологичен факултет София и Пловдив и Варна студентите не работят с брекети. Евентуално специализанти по Ортодонтия могат да го правят (по евтино) но не мисля че имат редовен график, иначе катедра Ортодонтия в софииския факултет е на 7мия етаж, може да разпитате. :)

10.   Здравейте, исках да ви кажа нещо важно по тази тема. Така аз отидох в този факултет в София на 7 ми етаж и разпитах, даже бях и прегледана от специалисти понеже ми трябваха или брекети или шини, но те ми казаха, че съм закъсняла много понеже съм на 16 години и ми казаха, че процедурата най - малко трае 3 години общо около 1500 - 1700 лв всички апари и т. н за поставяне на брекети.