Споделена история от Здраве

Синузит, хрема, кървене от носа.
Здрсвейте. От може би в 8 клас съм със синузит. Сега съм на 35. От ползването на капки за нос ми изтъня лигавицата, ама тя и винаги си е била тънка.
Винаги ми течеше йръв, все лятото, при високо кръвно и т.н, ако си зачопля носа на момента.

Сега си взех душ за нос клинсин.
Искам да питам когато си чоркам коричките или при духане потича кръв. Едвам я спирам и се връзвам и двете ръце с чорапогащи.

Защо аджеба когато съм с възпален синузит и като се втърди хремата и от бяла се превърне през жълта, зеленикава, бяла на жилки и докато я изкарам с големи фукания не ми тече кръв? Повярвайте ми и слон да се загнезди ще го изкарам с ново упрсжнение. Така силно духам а кръв няма. Ако някой знае хапчета витамини за заздравяване на капиляри да звънка.

Коментари

1.   Знаеш ли, аз цял живот съм имала проблеми с носа. Имах синузит, постоянно ми се запушваше носа, лятото дори в най-голямата жега се събуждах със запушен нос и болка в областта на синусите. Накрая отидох на преглед, но при добър лекар, работещ в частна клиника, казаха ми, че имам изкривена носна преграда. Това е много често и причина за синузит, наложи се операция. Няма да те лъжа, че оздравителния период 10-14 дни е ад. НО!!! След това вече съм нов човек. Нямам тези проблеми с носа, говора ми се оправи, спането, дишането. Клиниката, в която се оперирах е Америмед. Скъпичко ще ти излезе, но по-добре да знаеш къде и какво правиш, отколкото да страдаш цял живот.

2.   Эдравей, със същия проблем бях. Откаэах да пробвам капки эа нос эаради иэтъняването на лигавицата. Эаради синуэита реших, че имам гъбички.
Реших да пробвам най-старото и беэплатно лекарство, урина.
Може да провериш эа йогите. Те эасмукват с едната ноэдра вода и иэдухват. Аэ правех това с урина сутрин и не иэдухвах напълно, целта е урината да попие в лигавицата на носа, урината лекува. Эа половин ден эабравях эа тоэи проблем.
Эа 3-7 дни проблема иэчеэна, мога да спа спокойно. Понякога слагам антисептичен крем, носът трябва да е влажен. Никакво човъркане с мръсни ръце.
Капилярите эаэдравяха.
Синуэита иэчеэна.
Профилактично си мия носа сутрин с урина. Помага срещу настинка.
Лицето го мия с урина, съответно никакви пъпки, бръчки, а напротив иэглежда свежо.
Урината помага и эа парадонтоэа, жабуркане около 15минути.
Урината помага и эа растеж на коса.
Болно гърло, режещо като нош, три глътки урина, минава.

Жена, 35.

3.   Аз препоръчвам Тобрадекс крем..за мазане. Понеже и аз имам слаби капиляри и при духане на нос си разранявам вътре носът и няколко пъти и яко кръв имах. Та с него се оправям и се мажа профилактично зимните месеци, когато си духам носа. А тая простотия с урината не я препоръчвам, ами ако имаш бактерии в урината?

4.   Боже, ше повърна. Аз а урина се излвкувах от хепатит а който минах след заразяване с водата на улицата ни. За преграда, и аз имам такава труднапреграда. Как изглежда носа след операцията, има ли промяна на външния вид на носа? Дайте ми телвфон на клиниката.

5.   Здравейте,
Какво е развитието при авторката?
Питам, защото имам сходни проблеми....