Споделена история от Здраве

Не мога да спя!
Здравейте на всички!
Момче съм на 24 години.
Имам проблем със съня. Събуждам се всяка вечер минимум по 2 пъти на вечер някой път се е случвало да се стигне и до 5-6 пъти.
Горе долу през 2 часа се събуждам.
Моля ви! ПОМОГНЕТЕ МИ!
Пих успокоителни - не ми влияят, събуждам се все едно не съм ги пил.
Пробвах капки за нос понеже по принцип имам крив нос от счупване.
Не ми повлияха. Само се пристрастих към капките за нос-без тях изобщо не мога да дишам вече. Сега ги спрях за няколко дена и дишането ми се нормализира, но по принцип си ми е трудно малко усещам, че имам някакви смущения заради кривия нос.

МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТИ КАК ДА МОГА ДА СПА НЕПРОБУДНО И СПОКОЙНО И ДА ИМАМ РЕЛАКСИРАЩ СЪН!

п. с Един път толкова много се напих с приятели, че наистина не помня вечерта дори как съм се прибрал вкъщи, бях си легнал с дрехите с якето и обувките. Мисля, че бях нещо като в алкохолна кома. Единствено тогава помня, че съм спал непробудно и сутринта, макар ОЩЕ ДА БЯХ ПИЯН БЯХ СВЕЖ И НАИСТИНА ОТПОЧИНАЛ. Уви, не смятам, че това е начина да се справя с проблема, просто исках и това да Ви споделя.

Благодаря на всеки прочел и коментирал!

Коментари

1.   Удобно ли ти е леглото, матракът, възглавницата? Може от това да се будиш.

2.   И аз съм така, от година се събуждам в 3-4, някога 1-2, и до 8 когато тръгвам за работа не мигвам! Изнервящо е, лягай по късно, или ако не се натоварваш денем е нормално да не можеш да спиш....

3.   Ще ти мине. Временно е.

4.   ОТ АВТОРА:
От 10 години вече съм така. Не е от вчера.

Ми матрака не е лош. Възглавницата ми ме дразни в един момент, в друг момент ми е много удобна пък не знам вече....
Чудя се също дали не страдам от СЪННА АПНЕЯ?
Състояние в което от недостиг на въздуха по време на сън мозъкът ти автоматично те буди...

Ходя на зала и на работа не мисля, че ми липсва натоварване..

Благодаря за отговорите на всички, с нетърпение чакам още!!

5.   И аз имам такива периоди на ужасно безсъние от тийнейджърка, вече 10 години съм така. И на мен ми даваха успокоителни и какво ли не, нищо не ми действаше. Сега съм по-добре. Вземи мерки бързо, защото това от само себе си не минава.
Значи ето какво трябва да се постараеш да направиш:
-Удобно легло и възглавница.
-В стаята трябва да е тихо и да бъде добре затъмнена. Купи си щори или плътни завеси, ако нямаш.
-Използвай тапи за уши в случай че жилището ти се намира на шумно място
-Леглото го използвай само и единствено за сън. Четене, компютър и т. н. на друго място.
-Заеми се със спорт и спортувай най-малко 3 пъти в седмицата по 1 час. Най-добре да спортуваш сутрин или в ранния следобед. Ако ти е невъзможно, може и по-късно, но гледай да не свършваш след 21:00.
-Сутрин ставай рано и прекарвай на дневна светлина колкото се може повече време.
-Вечеряй най-малко два часа преди сън и гледай да е лека храна.
-Гледай да не си лягаш по-късно от 12 часа и спазвай режим.
-Купи си в аптеката капки мента, глог и валериан. Взимай ги половин час преди да легнеш в продължение на най-малко две седмици.
-Друг вариант е чай от маточина, или калифорнийски мак. Имат леко приспиващо действие.
-Ако тези чайове не ти действат (трябва да ги чиеш поне сесмица за да може да очакваш резултат), потърси мелатонин. В аптеките продават. Дозата обикновено е 1. 95мг на ден, но лекарката ми е казала че може до 5 мг да се взима в случай на тежко безсъние.
-Сега ако си изпробвал всичко посочено по-горе и няма резултат, мини на марихуана. На мен само и единствено марихуаната ми помогна. Не е нужно да я пушиш, просто си я правиш на чай и го пиеш преди лягане. Не се страхувай от пристрастяване и глупости, това се случва с хашиша защото освен силна концентрация на марихуана има разни други вещества. Няма как да се пристрастиш ако пиеш чай от чиста марихуана. Значи на мен 1 гр ми е за 2-3 чая. Отпуска те и заспиваш като бебе.

6.   Лека поправка на 5. За часа на лягане. Не малко преди 24 часа, а трябва да се ляга около 22:40часа, за да се включи епифизата с мелатонина. Нищо сладко след 18:30часа да не се консумира!

7.   ОТ АВТОРА
Марихуаната не ми помага. Пушил съм я доста време нямам ефект, освен че се напушвам и ми става весело и се разтоварвам от стреса, все се будя вечер..
Има много други неща във Вашия коментар, които все още не съм опитал!

Ще пробвам и ще пиша пак!
БЛАГОДАРЯ!

п. с Някой друг ако се сети също нещичко - нека остави коментар!

8.   Номер 5, откъде я взимате тази марихуана, тя да не се продава по магазините??? Чудна работа. Аз съм с мигрена и ми я препоръчаха, обаче това да не са бонбони за смучене да си ги купиш от магазина? ...