Споделена история от Здраве

Шум в ушите, помощ!
Здравейте! Имам шум в ушите, който много ме измъчва. Получих този шум отпреди 3 години, когато ми откриха мигрена. Стояла съм доста на компютър и телефон, не знам, чудя се дали не е от това, ходила съм на невролог и ушен, с ушите ми уж всичко е наред, но мъчителния шум не изчезва. Вечерно време усилва, през деня също го чувам, но може би от шума на околната среда имам заблудата, че го няма. Чудя се дали не е от нерви, защото преди много се притеснявах, плачех и не можех да спя, не че сега мога де, но поспивам по някое време просто се предавам и колкото часа поспя си е полза. Много бих искала да се отърва от ужасния шум, искам да съм пак като преди. Мигрената ми и тя беше доста мъчителна с много повръщане, гадене, не съм ядяла и пила с дни, от два до три дена ме блъскаше главата, идвало ми да я разбия от болка, сега мигрената понамаля, но гадния шум си остава. Кажете ми хора, някой страдал ли е от шум и знае ли лек? Много ще съм Ви благодарна. Искам също да уточня, че шума ми е различен, в едното ухо е като звънене, а в другото е като фучене, странно се изразявам, но е така. Много се надявам модераторите да публикуват историята ми, нуждая се от помощ. :(

Коментари

1.   Как е кръвното ??? Ниско - високо, може да предизвиква , липсата на сън също . Може да е на психична осноа - тревожност , депресия ??? Музика със слушалки да слушаш ???
За съжаление - причини много . При теб най-вероятно -> на психична основа , или нещо свързано с мигрената . Разбира се и кръвното провери . Отиди на психиатър - няма д ати навреди .

2.   "Чудя се дали не е от нерви" - от това е. Отиваш на село, забравяш интернет и ТВ, и след 3-4 месеца ще забележиш разликата. ;)

3.   спокойно! това са гъбички, т. е. мухъл! ;) Тук пишат мнооого добри лекари, по-цял ден четат в тоя сайт, нали трябва да са начетени. Ще ти напишат рецепта в коментарите. Общо взето си на правилното място за да получиш здравен съвет.
потретвам ТУКА Е МЯСТОТО!!!

4.   Прегледай си бъбреците.

5.   Отиди при УНГ. Ще ти продухат ушите, или ако е налице инфекция доктора ще ти изпише сигурно антибиотик. Аз лично имах подобен проблем и накрая се оказа, че е от клечките за уши, които се продават в магазините. Доктора ми препоръча винаги да използвам клечка за кибрит и обикновен памук.

6.   Отиди на други лекари, за 2ро мнение. И почни да медитираш или намери нещо, което да те разтоварва от стреса. Не знам какво друго да те посъветвам..

Успех!

7.   Ако имаш шипове на врата, е възможно да притискат нерв и оттам да получаваш мигренозни пристъпи, особено, ако е засегнат окципиталният нерв. Също така, ако шиповете притискат и кръвоносни съдове към главата, е напълно възможно да имаш и шум в ушите, който да е различен и да се променя според движението или положението на главата. За съжаление това го научих от личен опит. Заради шипове на врата (работата ми е пред компютър по цял ден) често получавам мигренозни главоболия и имам шум ту в едното, ту в другото ухо, според това накъде съм мръднала глава. Ако и при теб това е причината, спасението при мигрената е Диклак 150 мг (или друго подобно) веднъж дневно за няколко дни, за да излекува поне временно възпаления нерв и редовна гимнастика на врата, така че шиповете да се "понаместят" и да не притискат толкова съдовете и нервите. Шумът би трябвало поне да намалее.
С две думи - отиди да си направиш рентгенова снимка на врата и ако имаш шипове - при GP-то, за да те прати на невролог.

8.   На мене също ми се появи преди година шум, но само в дясното ухо. Живея на село, никога не съм и не се дрогирам с тегнологии и наркотици, живея спокойно. Не съм имал главоболие, камо ли мигрена. Но проблема остава. Препоръчаха ми УНГ да ми промиел ухото. Ако някой реално е минал по този път моля за съвет за мене и авторката.
Благодаря предварително!

9.   Аз също имам мигрена (вродена) и често шум в ушите... Напълно те разбирам и е отвратително неприятно и при мен се усилва вечер и не мога да заспивам по 2-3, понякога и повече часове... Първият път много се уплаших и беше много гадно... Само от стрес, напрежение и натоварване е.. Не знам в каква среда живееш/работиш, но вероятно е само от това. Не трябва да отдаваш значение на нещата много, защото се пренатоварваш и от това идва гадния шум. Всичко е в главите ни, когато се напрягаме за ненужни неща или сме прекалено чувствителни ни се отразява на здравето, съня, живота, работата и всичко и почват едни депресии от недоспиване, неядене и т. н... Аз пия 'паракофдал' за главата ми и горе долу успокоява, защото съдържа малко кодеин (няма да се надрусаш или пристрастиш, спокойно, веднъж месечно ми се случва да го взимам).
Другото което ще ти препоръчам най-вероятно ще ме оплюят тука половината разбирачи ама тия болки на никой не ги пожелавам, но ти давам 99% че мигрената минава поне пет пъти по-леко е тревата. Канабис, джойнт, коз, както искаш му викай, но след една цигара преди лягане и главата ще ти мине и ще спиш като бебе, от много ужасни мигренозни състояния ме е спасявала именно тревата, иначе няма нито спане, нито приключване с гадната болка по 3-4 дни.... Напълно разбирам състоянието ти.

Просто споделям какво приемам аз, други никакви медикаменти не ми действат. Била съм на сто невролози, унг и какво ли не... само изписват един тон лекарства, към които се пристрастяваш, или качваш килограми или без тях просто не можеш да се чувстваш добре. Последният ми изписа успокоителни, приспивателни и още някакви за глава и всичко това да го пия в един ден! Всеки ден! А аз съм на 19 :D Не, благодаря, доста против тия лекарства съм аз лично, понеже доста повече вредят и пристрастяват, отколкото да помагат.
Повечето лекари са идиоти... Бих ти препоръчала по-скоро естествени продукти за намаляване на болката и напрежението. Йога, разходки в природата (без телефони), ако трябва и сама ходи. Успех :))))

11.   Здравейте аз съм авторката, Благодаря на всички за коментарите поздрави и на теб номер 9 за изчерпателния отговор. Много съжалявам че мигрената ти е вродена, сигурно е ужасно. Моята мигрена е по-скоро придобита. Застоявах се дълго време пред компютъра и телефона също така съм говорила доста по телефона защото се запознах с едно момче от далече с което си комуникирахме единствено по телефона отначало а вече имах и мигрена и шумът тогава който вече го имах само в дясното ухо сега го имам в лявото и той е като звънене което много ме измъчва А в дясното ухо е по-скоро като някакъв вятър но го чувам много по-слабо единствено усилва когато ме боли главата също така и в лявото ухо усилва когато ме боли мигрената е ужасно нещо За съжаление аз може би сама си допринесох да я имам Интересно ми е от къде го взимаш този канабис и и т.н. някъде продават ли го Откъде го вземаш Аз не съм против но нали знаеш че навсякъде това не се продава Иначе ти вярвам защото знам че това от опит ми го казваш безсънието също доста често ме измъчва Откакто получих мигрена почти не мога да спя така че разбирам те и аз и много съжалявам че и ти го преживяваш това. Надявам се да ми пишат още хора такива които са го преживяли и знаят нещо от опит Моля Ви отговорете ми, наистина се нуждая от помощ и от разбирам и моля без обиди който не иска да не коментира благодаря предварително поздрави на всички и бъдете щастливи усмихнати и здрави извинявам се че няма точки и запетаи но пиша от телефон и е малко трудно.

12.   Здравейте пак съм авторката Ехе доста зле съм го написала тоя коментар дано да ме разберете доста грешки съм направила извинявам се за което искам да допълня още че имам ниско кръвно налягане даже мога да кажа че заради него преди много ме е боляла главата и то все вечерно време номер 9 искам да кажа че аз по принцип съм много чувствителна натура Не знам ти каква си но при мен всяко едно нещо може би ме наранява наистина е ужасно гадно Моля ви обаче не ми казвайте да ходя на психиатър ще ми изпишат един куп лекарства от които всъщност няма да имам полза и само ще ми навредят Искам също да ви споделя че имам много лоши мисли които ме измъчват постоянно и незнам дали се дължи на шума в ушите но откакто ги имам се чувствам още по изнервено.

13.   върви на УНГ, ендокрионолог, кръвни изследвания, после на невролог ако се наложи, после повтори но при други лекари и накрая на психиатър, ако започнат да ти се губят моменти от деня в спомените и да намираш в чантата си неща, които не си спомняш да си прибирала.

14.   До номер 13 - Не, не ми се губят моменти от деня, спомням си дори и с леко закъснение :D но на кой не се е случвало понякога, нали? Имам напрапчиви мисли, които направо ги мразя и ми звънят ушите, там го усещам, ако не е в главата, не знам. Ходих веднъж на психолог, но не стига, че вземат един куп пари, но и сякаш се подиграват, не са за мен. Явно тук няма кой да ми каже нещо по така, което не знам, може би наистина шума е Много кофти заболяване :(((

15.   Аз майтап си направих за психиатъра.
Кръвни изследвания се правят за автоимунни болести, взема се проба от ухото за гъбички други неща със слуха, налягане. Накрая ЯМР. С приказки нищо няма да разбереш.

16.   Виж дали шумът изчезва, ако започнеш да си масажираш и раздвижваш врата - при мен случаят е такъв, виждам че и при номер 7 за съжаление е така - притискат се нервчета и веднага се усеща. При мен появи ли се шум, коригирам веднага стойката на врата, раздвижвам и масажирам, за да се подобри кръвообращението и шумът почти веднага изчезва.

17.   Аз имам шум в едното ухо от няколко години ходил съм на доктор УНГ каза ми че при мен няма да мине въпреки че пиех 1 месец хапчета. Много е важна причината за заболяването при някой се лекува при други не. При мен се получи и намаляне на слуха в ухото. Като цяло е много неприятно състояние което с годините прогресира. Иди на лекар и той най добре ще прецени състоянието ти и ще ти даде нужните отговори.

18.   Авторке, как си с днешна дата? Надявам се да прочетеш това и да си излекувана :)