Споделена история от Здраве

Сън
Здравейте. Никога не съм писала, но ето, че ще пробвам. Искам да ви попитам за някакви съвети за съня. Защото когато дойде събота и неделя аз винаги ставам късно и си проспивам деня. Пробвала съм с аларми през две минути, да пия вода преди лягане, за да се събудя по-рано, някой да ме събуди, да си легна РАНО и пак нищо. Ходила съм на изследвания и ми няма нищо. Просто не знам. Ако някой има сходен проблем ще се радвам да сподели неговия опит. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здравей! Казваш, че това се случва само през уикенда. А през седмицата как е? Предполагам тогава ставаш рано и си на бързи обороти от понеделник до петък. Може би твоят организъм има нужда от повече сън и си го наваксва през уикенда! Казваш, че си нагласяш аларма, някой те буди, а действително събуждаш ли се? Можеш ли да чуеш алармата, да чуеш човека? Ако да, то няма проблем, просто натоварването ти идва в повече. Всичко е до нагласата, ако толкова те притеснява, че спиш до късно, можеш да си навиеш аларма за 10:00 ч., като предната вечер си легнеш в 22:00 ч, така ти се събират 12 часа сън. И като чуеш първия звън на алармата стани от леглото, измий се, пий кафе или черен чай, ако не можеш да се разсъниш.

2.   Това не е проблем, а сигнал на тялото ти, че има нужда от още малко почивка. Ако го пренебрегнеш, може и да си изпатиш. Научете се да си слушате телата най-после.

3.   Тялото ти иска сън, натрупала си умора и стрес, това е.
Опитай се през делничните дни да си лягаш по-рано и да бъдеш по-спокойна, така вероятно няма да си проспиваш уикенда. Ако от понеделник до петък си твърде забързана и недоспиваш, е нормално в събота и неделя да спиш до късно, организмът ти си опитва да си навакса почивката. Имах същият проблем преди година, когато ежедневието ми стана по-натоварено. Прилагай всичко научено за добрия сън през работните дни, не в петък и събота.

4.   И аз мисля, че тялото ти компенсира липсата на достатъчно сън през останалото време. Пробвай да си лягаш по-рано през делничните дни и нещата може да се променят.

5.   Колко часа е това късно?
Доста малко информация даваш?
Не можеш да се събудиш по рано или се събуждаш и пак заспиваш?Ако успяваш да се събудиш просто искаш не искаш ставаш!
На мен ми изглежда да е като от мързел или липса на воля - всеки събота и неделя като почива му се иска да спи по цял ден,но не го прави защото има евентуално и други ангажименти. Ти в събота и неделя ако нямаше почивни дни и беше на работа пак ли щеше да казваш не мога да се събудя и щеше да проспиваш работата? Не мисля!

6.   Направо ти завиждам! Аз съм точно на обратния полюс - през седмицата ми се спи повече, а в събота и неделя ставам в 6-7 сутринта и не мога, и не мога да заспя, колкото и да опитвам.

Накратко казано - радвай се, че си в твоето, а не в моето положение.