Споделена история от Здраве

Положителен тест - истина или грешка..
Здравейте, първо искам да се извиня за темата, която подхващам и за невежеството ми относно някои въпроси. Така.. От половин година може би имам проблеми с менструалния ми цикъл - закъснява, прескача месец два и ми идва по два пъти на месец през седмица пауза. Ходих на гинеколог началото на месец ноември. Докторката ми обясни, че това се дължи на стрес, който изживявам и поради това имам дисбаланс в хормоните, а лигавицата и матката ми не били достатъчно развити, за да мога да зачена, изписа ми противозачатъчни, които да приемам 5 дена, за да го предизвикам. И ноември месец имах цикъл началото на месеца и в края, а до сега никакво кървене(не ми закъснява за пръв път, а и нямаше от какво да се притеснявам + че декември и януари месец за стресови защото има празници, подаръци, безпаричие, сесии и прочие.. ) От месец имам силни и ужасни болки в долната част на корема, за които и личната ми лекарка не може да разбере от какво са.. Вчера сякаш нещо ме накара да си взема тест, направих го и беше положителен. Бях и все още съм в тотален шок. Първата ми работа беше да си запазя час при лекар, който е утре, но не мига да се успокоя, защото нямам никакви симптоми, освен болката в корема, която си обяснявах, че е в следствие на цистит, защото страдам често от него, а и онзи ден си правих кръвни изследвания и левкоцитите ми отново бяха високи. Искам да попитам следното.. Възможно ли е поради тоя дисбаланс в цикъла и хормоните ми, тестът да отчита грешен положителен резултат.
Между другото да вметна, че съм на 20 и не смятам, че съм готова да осигуря на бъдещето си детенце, живота, който бих искала да има ако съм на тази възраст без стабилна работа и доходи зад гърба си.

Благодаря много на всички, които ще споделят своето мнение!!

Коментари

1.   А не се ли пазиш от забременяване? Ако не си взела мерки, нищо чудно да се е случило.

2.   За секс нищо не споменаваш, а това е най-важното в случая. Ако няма секс - няма как да е станало нещо такова.

Впрочем има такъв случай преди около 2018 години ;) но оттогава не се е чуло за нещо подобно ;))

4.   А ти правила ли си изобщо секс? От поста ти не става ясно, че си?

5.   Купи си още два теста, направи ги и ще разбереш със сигурност.