Споделена история от Здраве

Гастрит
Здравейте, на 17 години съм. Преди около една година ми сложиха диагноза:гастрит и усукана жлъчка, не знам дали пиша в правялния сайт, но не знам къде да пиша.
Първят път след като ходих на лекър, защото изведнъж почна много често да ми се дефекира, беше когато ми сложиха диагноза Гастрит, защото аз пия и пуша. Почнах да пия някакви лекарства определено време за късо време беше поносимо, успявах да стоя за някои часове в у-ще. Вторият път ми поставиха диагноза усукана жлъчка - пак лекарства, но и те нямаха почти никакъв ефект.
Не смятам, че съм болна или, че ми има нещо сериозно, семейството ми казва, че всичко е на психологическа основа, аз наистина се опитвам да не мисля за това когато съм навън(какво точно би станало)но все ми става зле.
Преди колкото и странно да звучи си бях душата на компанията сега стоя в края и се чудя какво ще стане, а ако се опитам да отида някъде далеч(пътуване) е просто непоносимо.

Моля, ако някой има каквато и да е информация за този вид проблем да сподели, ще съм безкрайно благодарна.

Коментари

1.   здрасти аз съм на твоята възраст и също имам гастрит просто когато те заболи пии фамотидин ;) това са хапченцата коъто са ми утеха на боклите :Р ако се пазиш т. е. ако ядеш редовно няма да имаш проблеми избягваъ пърженото ;) успех и да ти кажа че гастрита си остава за цял живот не е опасен ако си стриктен весело лято

2.   Баща ми от гастрит, та на язва, откакто се помня. 1 ти препоръчва много добри хапчета, даже май са на билкова основа.
Иначе СПРИ С ПИЕНЕТО НА АЛКОХОЛ - това е смърт за човек с твоя проблем.
Не трябва да ядеш пържено и мазно, никакви кюфтета, картовки и т. н. - мазното преди всичко заради жлъчката.
Не пий кафе и силен чай, пази се.
Добро за теб е киселото мляко, не пий прясно, не яж мазно сирене и не яж кашкавал. (той винаги е мазен).
Не яж бял хляб. Слушай тялото си - какво понасяш, какво не?

Съветвам те да се откажеш и от цигарите, ако можеш. Но от алкохола 100% трябва да се откажеш, ако искаш да живееш качествено.
Проблемът ти е много сериозен, пази се

3.   Мерси.
За алкохола нямам проблем да го спра, но чак пък никога вече е малко крайно, смисъл купони, рождени дни. Аз принципно пия 1/2 чаши в месеца не повече.
За цигарите там много трудно опитвах.
За храната мазно през живота си съм яла много рядко, както и пържено.
А все пак, някой мисли ли, че честото отделяне може да е на психологическа основа?

4.   Ехе. Аз съм момче на 20 години имах същия проблем и се примирих с него като, че ще го имам за цял живот а то зе, че изчезна. Може да пробваш със спорт ако имаш време, и да те попитам как си с апетита

5.   дам номер 4 и аз съм така аз съм номер 1 м/у другото.... толкова съм свикнала че не му обръщам внимание ;) а и мама и дядо повечето ми роднини са с язва та аз от тва най-много се пазя :)

6.   4. (момчето на 20 :)) За колко време ти е било така и как така изчезна о. О.

7.   Сега-аз го имам тоя проблем от повече от 10 г. -от всички лекарства и щуротии, които съм пила/защото не пазя диета и цигарите не спирам, та проблема си стои, а и родова обремененост имам/ едно дребно и никакво нещо облекчава всичко от 1-вия, 2-рия път-нищо друго не ми помага така бързо и така добре...

Та, става въпрос за дребния бъзак-не този, който е дървесен, а другия-по това време вече зреят плодчетата му-почти черни зрънца, като дребно грозденце. Та от тези зрънца се гълтат сутрин на гладно колкото искате до най-много 21 /сега-аз пия по 21-така знам от дядо си, но може и по-малко-пробвала съм/-гълтат се като хапчета-наведнъж всичките и без да се дъвчат. Изчаквате 20-30 мин. и тогава закусвате-това е! Прави се само сутрин, колкото дни искате. Плодовете трябва да са добре узрели-да са черни!!! ...

Евтино лекарство-навсякъде го има... За зимата може да си сложите във фризера или да си направите сироп/има в нета как се прави-пробвах тая зима, но не съм го правила аз-него го пих 3 на ден 30 мин. преди ядене-има голям ефект-знаете, че есен и пролет гастрита се обостря-на мен тогава лекарствата не ми помагат-само за момента и после пак същото.

8.   Но мен днеска ми откриха гастрит и съм много притеснена, лекарят каза че няма нужда от лекарства но ако се усложни нещо ще ми изпише лекарства.

9.   Аз също имам гастрит и много сгреших когато всяка сутрин си купувах солети с подправка и направо си умирам от болка.. сега си пия лекарствата, но няма облекчение и аз съм притеснена, но пък нали знаеш всичко вече е до психиката.. никоя болка не е вечна всичко идва и си отива. нищо не е вечно, така че спокойно.

10.   И аз имах проблеми със стомаха, но успях да се оправя. Спомням си, че не можех и чаша портокалов сок да изпия без ужасни болки след това. Един ден ми писна и отидох на гастроентеролог. Предписа ми Париет, Координакс и витамин А (50000 UI) 2 антибиотика, не ги помня. Не беше никак евтино лечението над 80 лева на седмица и то преди 10 години, но да чукна на дърво, вече нямам такива проблеми, нищо че си пуша, пия кафе и чат-пат алкохол.

11.   И аз имах проблеми със стомаха, но успях да се оправя. Спомням си, че не можех и чаша портокалов сок да изпия без ужасни болки след това. Един ден ми писна и отидох на гастроентеролог. Предписа ми Париет, Координакс и витамин А (50000 UI) 2 антибиотика, не ги помня. Не беше никак евтино лечението над 80 лева на седмица и то преди 10 години, но да чукна на дърво, вече нямам такива проблеми, нищо че си пуша, пия кафе и чат-пат алкохол.

12.   Аз съм момиче на 15 години и имам същият проблем от 8 години до април 2013 не ми беше правил проблеми но ме заболя когато отидох на лекар ми изписаха хапчета( Контролок) и ми мина за известно време и след месец и нещо пак същата болка. Гарантирам ти, че гастрита си остава за цял живот и аз мислех, че се е махнал ама пак се появи след време и то с доста по силни болки!

13.   На мен пък ми откриха язва преди седмица. Притеснявам се ужасно не мога да се храня нормално от всичко ме боли стомаха препоръчайте нещо.

14.   н 13 - баща ми близо 30 г, страдаше от язва и то много остра... и го излекуваха с антибиотици и от тогава няма никаква язва.
Беше случайност - просто след операция на кръста от упойката му се спука язвата и едвам не го изпуснаха лекарите. Случи на млад лекар обаче и то в нашата провинциална болница. Взели му някакви изследвания от стомаха - определили антибиотик и готово.
Това е нова практика. Никой преди не е предполагал, че повечето язви са резултат от бактерия, но в над 80% от случаите антибиотичното лечение помага - не помага обаче да вземеш от аптеката някой ХУ ангибиотик, а е спецален за твоята си бактерия, затова търси специалист и помоли да ти направят такива изследвания
Спазвай иначе диета Най-важно е да не пиеш алк. Има в аптеката сравнително безвредни лекарства, които образуват филм от вътрешната страна на стомаха и помагат, но търси и лечение - има!

16.   Пробвайте с чай от мента. Мен само това ме оправи !