Споделена история от Здраве

Имунната ми система се срина
Здравейте, момиче на 16 съм и боледувах сравнително рядко досега, спортувах, ям всичко полезно, но преди 2 месеца поради много натрупан стрес имунната ми система просто се срина. Започна се с липса на магнезий, витамини А и B, силни крампи в корема през деня, рани около устата, възпалени уши /отит/, всичко това го лекувах и след това се разкашлях и гърлото ме болеше зверски, изписаха ми антибиотик. От там нещата се влошиха- цикъла ми се разбута, хванах гъбички заради антибиотика, кашлицата се влоши, ушите също не минаха. В момента съм отново на антибиотик, но този път най-силният, който ми понася и кашлицата продължава да се влошава. Моля ви, дайте ми съвет какво да правя вече, обиколила съм 3ма лекари и все една и съща.

Коментари

1.   Спрете всякакви захари, картофи, бял ориз, бяло брашно и само животинските белтъчини, мляко, млечни изделия, месо, месни изделия, риба.
Минете на сурови или задушени зеленчуци, каша от елда, просо, нахут, батати самостоятелен прием на ядки, жълтък от яйца, чисто масло или гхи масло, до 30грама сланина дневно. Салати и/или сокове от спанак, зеле, моркови, репички, броколи, карфиол, с зелении и сусам и задължително при поносимост чесън, черна ряпа и малко цвекло. Вода около 3 литра с 2,с.л. натурален лимонов сок и зърно морска сол и няколко по-малки зрънца хималайска сол, на 1,5литра. Прием 20 минути преди храна и два часа след храна и нито капка по време на хранене. Напарете се в банята и гледайте да се потите обилно. Започнете упражнения по дълбоко, коремно бавно дишане. Легнете по гръб на легло вдигнете си краката и ръцете нагоре и стойте така поне 5 минути, като може да ги разтъсквате но без да ги сваляте. Не приемайте мултивитамини, а само по отделно витамини. Ако можете движете се. И така…..30-40 дни.

М 1964

2.   Повтаряй си всеки ден по 10мин на ум, убедиелно „Организмът ми е самоизцеляващ се механизъм”

3.   Такам и аз бях с много лоша имунна система, засега съм се кротнала.
Може да започнеш да пиеш чайове или да видиш домашни рецепти за засилване на имунната система.
Вземи си витамини такива комбинирани или Ц и Бирена мая (има целия Б-комплекс).
Преди всеки антибиотик аз пия микомакс (противогъбична капсула), защото и аз често хващам гъбички от антибиотици и гледам да не забравям да си взема капсула. Независимо дали са ми дали пробиотик за стомаха аз си взимам микомакс.
Преди години щяха да ми вадят сливиците, преди това много боледувах.
Нашите ми взеха едни таблетки Спирулина, малко са скъпички, но бяха 300 таблетки и ми стигнаха за доста време. Няколко месеца не знаех какво е дори настинка. След това имах инфекция заради една обеца и спрях спирулината, защото се тъпчех вече с доста хапчета.
Може чайове от лимон, липа, мента, мащерка да пиеш.
Чесъна и лука имат също добър ефект за имунната система, ама ако няма да излизаш :D
Спорт, плодовеи зеленчуци, витамини, отварки и това е то.
По принцип миналото лято ми изписаха Биозин за имунната система, ама се пият по схема и малко ми идваха повече парите, но ако нямаш проблем с това, се консултирай с лекар за тях и може да ти повлияят добре.
Имаше също някакви хранителни добавки, които взех от биоаптеката Имуно нещо си... Не помня как се казваха.

4.   Инжекциите действат най добре защото се вливат директно в кръвта, колкото и страшно да ти звучи не е. Отделно има абокати, така че макс един път да те боднат да видят дали си алергична, това е варианта

5.   По лошия вариант е да развиеш автоимунно. Тогава връщане назад няма.

Успокой се. Не вземай живота на сериозно. Висчки умираме, въпрос на време. До тогавав може да се надяваме на малко смях само.