Споделена история от Здраве

Врастнал нокът при момче
Здравейте!
Момче на 19 години съм, от София. Преди два месеца имах проблеми с нокътя на палеца на единия крак - болеше ме и имаше гной. Ходих на лекар и ме пратиха на операция по бързата процедура(махнаха 1/3 от нокътя). Всичко беше 6, бях доволен, че няма болка, но като го видя приятелката ми почти припадна. Сега проблемът ми е другия палец - от два дни е червен, а днес докато ритах ме болеше бая. Ако някой е минавал през нещо подобно, ще съм благодарен да ме насочи към нещо - ако ще и бабини глупости да са, иска ми се да пробвам нещо преди да ходя на операция.
Много благодаря!

Коментари

1.   Препоръчвам ви доктор Иван Найденов Толеков от Велико Търново. Преди години имах проблем с нокът и той ме спаси от операция. Предписа ми лечение с което се оправих.

2.   Мажи го с кислородна вода. Подпъхни памук напоен с кислородна вода отдолу под нокътя, за да го повдига, докато израсте. Не носи тесни обувки. Не ходи много тези дни, защото когато стъпваш, ще те натиска. Винаги режи ноктите на краката си по права линия, без да извиваш.

3.   Авторът съм
Мерси за съветите. Не боли, но изби гной. Може ли някъкъв съвет как да сложа памучето-колко да е голямо и горе-долу колко време да го държа- не знам колко трябва да порастне нокътя за да не враства пак. А относно рязането-вече ще са в права линия, научих си урока

4.   Памук, напоен със спирт на мястото - цяла нощ, махаш сутринта.

5.   Малко памуче, колкото да се пъхне под нокътя и да го повдигне малко. Сменяй го няколко пъти да ден. Гноят е сигнал за инфекция. Мажи и с йодасепт. Ако не минава до няколко дена, може би медицински педикюр?

6.   Пак съм аз. Не успях да вкарам памук отдолу- просто не става. Пробвах да режа малко по-малко от нокътя, но не става. Моля, ако някой знае добър медицински педикюр за мъже в София да сподели. Ако ли не - ще ходя на хирург другата седмица и ще свиквам да ходя с чорапи у нас бая дълго време :) :)

7.   Не го режи много до дъно, оставай го малко, за да не се забива надолу в месото.
Иначе и аз имах този проблем, 2 операции имам и на двата си крака. Преди да стигна до операциите 1 година нон стоп ходих с тампони напоени със спирт и риванол.. не знам до колко помогнаха... но изход от тази ситуация освен операция аз поне нр виждам, беше голяма мъка. След операцията гледай като си режеш ноктите да оставаш малко извън месото, тоест не до дъно, аз така правя вече 6 години, а ми казаха че проблема Можело да се появи пак.