Споделена история от Здраве

Тегло през пубертета
Здравейте на всички даващи и търсещи съвети в Сподели. нет! Момиче съм, на почти 17 години. Интересно ми е да разбера нормално ли е да си хапвам със завиден апетит, а от две-три лета насам всяка година да смъквам по 1-2 килца? В момента съм 44 кг. 164 см. висока.
Всичко, що се нарича "близък-познат-роднина" се кефи на фигурата ми и ме пита как се поддържам, подмятайки, че сигурно залък не слагам в устата си, а истината е съвсем друга. Хапвам си много, много добре, дори се случва майка ми да ми каже: "Стига, бе, мамо, стига вече! ". Същевременно обаче кантарът през известни периоди от време все си върви надолу.
Имам хубав тен на лицето, здрави нокти и коса, хубава кожа, понякога кръвното ми е ниско и се чувствам отпаднала, но като цяло ми е много добре. Започнах да се чудя дали не съм болна от някаква "ужасна болест, която ме кара да слабея", но доколкото четох, в пубертета се наблюдавали такива вариации в теглото.
Какво мислите? Нормално ли е теглото да варира така?
П. П. : в семейството ни няма пълни хора, всички са с нормално телосложение, в случай, че го свържете с теглото на нашите...
Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   нямаш проблем. Ще си напълнееш, когато родиш, иначе - харесвай се, каквато си и слушай тялото си. Не се храни с нездравословна храна, въпреки теглото си. ПИЙ МНОГО ВОДА за кръвното! Бъди здрава и със самочувствие!

2.   В началото на гимназията не бях толкова слаба колкото съм сега. На 17 изкарах ангина, от която доста отслабнах и от тогава не си възстанових теглото, а почнах да слабея, въпреки че и аз си хапвам. Винаги съм се питала дали е от пубертета. Родителите ми са слаби и дали просто не съм си върнала нормалната фигура, при все, че и преди това бях по-слаба...

3.   От авторката: О, аз определено си се харесвам, не искам да качвам! :))) Просто се питах дали е нормално, но благодарение на коментари 1 и 2, вече съм по-спокойна. Благодаря ви!

4.   Метаболизмът ти е такъв. Няма да напълнееш, спокойно. Не съм на твоите години, а сме абсолютно едни размери и от към височина, и от към тегло. Преди не се харесвах, бях решила, че съм прекалено слаба, но с годините свикнах с тялото си. Правила съм опити да напълнея, е не става. Щом не те притеснява и се харесваш, значи нямаш никакъв проблем :)

Мег*

5.   От авторката: Мег*, много благодаря и за Вашето мнение! Обикновено все успявате да успокоите човек, когато пишете тук, забелязала съм :) Сърдечни поздрави!

6.   ами аз съм на 14 от началото на тази година както казваш бая си хапвам все съм гладна и все нечо тъся да ям с приятелката ми ежедневно по 1 голям чипс миналата година края бях 49-50 сега съм станала 45 какво е това :Д нито пазя диети нито съм спортен тип предполагам че това е от структурата на тялото

7.   От авторката: Предполагам, че да :) Няма за какво да се притесняваш. Аз спрях.

8.   Не се притеснявай аз съм на 15 момиче и на 13 години бях 38 кг сиг и се притеснявах също но явно метаболизма ми е такъв сега съм 163 и 4 висока и съм вече 50 кг.

10.   От номер 6 до авторката
Ммм не, не се притеснявам мен си ме кефи това. :)