Споделена история от Здраве

Странен обрив?!
Здрваейте, на 18 години съм и от 1 месец забелязвам появата на дребни петънца на дадено място по кожата ми. Обривът не се е разпространявал по цялото тяло, появява се да речем на определно място от ръката или крака ми, около 5-10 съвсем дребни, като точици петънца и след 3-4 дни изчезва. След седмица-две отново се появява на друго място. Забелязала съм, че преди да се появи сърби като от ухапване от бълха. Ако на някой се е случвало ще съм благодарна да сподели. :)

Коментари

1.   алергия???
Или някакви гадинки да те хапят

2.   Имах същия проблем, но обривите ми стояха по-малко от 3-4 дни. Всичко друго е 1:1. Отидох при личния лекар и той ми каза, че сигурно е алергия. Веднага разбрах кое дразни кожата ми, затова не се наложиха още прегледи. Съветвам те да направиш едно основно почистване и да си вземеш бебешки прах за пране, с които да изпереш възможно най-много дрехи и всички чаршафи. При мен това веднага даде ефект, направих го, защото кожата ми беше станала много чувствителна. Лекарят ми предписа крем за обривите, тубичката си остана почти пълна. Спрях да получавам обриви бързо, но доста неща дразниха кожата ми в продължение на две седмици поне.
Възможно е и някакво насекомо да те лази, тук почистването и прането отново няма да навредят.
Трета възможност е проблемът да е някъде вътре в организма ти, примерно недостиг на нещо-си. Понеже не съм медицинско лице, не искам да давам сухи теории, но се консултирай с лекар. Мой приятел имаше подобен проблем, затова го казвам. Надали е нещо сериозно, обаче е страшно неприятно и колкото по-бързо намериш проблема, толкова по-добре за комфорта ти.

3.   Уртикария? Но при нея обривите стоят с часове, а не с дни.