Споделена история от Здраве

Депресията Лек
Хората сме създадени, за да се движим. В нашия макар и забързан свят, ние се застояваме. Защото, замислете се! Ние постоянно бързаме психически, местим се в различни части на града и се срещаме с много хора, движим се. Но не се движим чисто физически! Истината е, че когато се движим (тичаме, ходим, танцуваме или скачаме), ние отделяме хормони на щастието. Когато правим това, ние се чувстваме добре и щастливи. Така ние започваме да взимаме все повече важни за нас проблеми. Взимаме правилни решения, социализираме се и така предизвикваме все повече позитивни събития в живота си.

Когато започнем да се движим, предизвикваме отделяне на хормоните на щастието. Така се чувстваме щастливи и преодоляваме депресията. Както физическото може да бъде ранено от психическото, така и психическото може да бъде наранено от физическото. Т. Е. Депресираме се, защото спираме да се движим, а това спира производството на хормона на щастието.

За да се оправите от депресия, движете се! Тичайте, играйте тенис, ходете пеша, копайте в градината! Но се движете!

За първи път излагам теорията си, че този път не съзнанието наранява тялото, а тялото наранява психиката!

Доказвам я със следното твърдение:

- Преди векове, когато нормалният гражданин не е разполагал с МПС, ако той е искал да стигне до някоя точка на града, то той е щял да го постигне пеша или с кон. И в двата случая - движение. А онези аристократи, които са имали карети или са можели да си останат в къщи са все велики и депресирани) А сега? Движение само в съзнанието (нерви от задръстване, постоянни закъснения), но не и в тялото (седим в колата, автобуса с много хора и много негативна енергия, която примеаме и заразяваме нататък).

Виждате ли логика? Аз, да! Това е моето лечение на депресия. Аз се излекувах така! Насилих се да изляза веднъж, но много! Извървях двадесет километра! Но продължих всеки ден. Вървях, докато хормоните на щастието се изливаха в мен. И депресията изчезна.

МОЛЯ, АКО ТОВА Е БИЛО ПОЛЕЗНО ЗА ВАС, СПОДЕЛЕТЕ И С ДРУГИ ВАШИ ПОЗНАТИ, КОИТО ИМАТ НУЖДА! ЩОМ СТЕ СТИГНАЛИ ДО ТАЗИ ТЕМА, ЗНАЧИ ИМАТЕ ИНТЕРЕС, ЗАРАДИ СЕБЕ СИ ИЛИ ПРИЯТЕЛ.

Коментари

1.   От части е вярно. Ако анализирате аристократите и простолюдието с какво са се хранили, ще осъзнаете цялата истина. само ще вметна, че 50% от допамина и 95% от серотонина /отговорни за депресията/ се синтезират в ентералната/ чревна/ нервна мрежа.
М 1964

2.   Депресията е градска болест. Селянин с депресия рядко има. Причината я откриха учените на скоро. В почвата в цял свят има една бактерия, която спомага за синтеза на хормони на щастието. Връзката със земята е лека.

3.   С темповете на тровене с пестициди на почвата в селските райони скоро Бацилус субтилис ще измре и там. Но на село без депресия, ще преминат направо на онкология. Там почти няма водоизточници без следи от нитрати и пестициди. За съжаление вече неможе без БАД-ове.
М 1964