Споделена история от Здраве

Хирургическо премахване на бенки
Здравейте, имам две бенки на врата от левият край. Мисля че ги имам от малка, не са някакви огромни петна едната, която е с големината на кутрето горе долу а другата е малко по-малка. От много време искам да ги махна. Моята кожа образува много бенки(наследствена черта от баща ми). По корема имам доста около7-8 ако не и повече. Големи, малки и изобщо не ми харесва факта че те не могат да се премахнат. Ходих при кожната лекарка д-р Василева от Хасково преди около 5 години и тя каза, че моите бенки на корема са плоски и те не биват да се махат. Не бива да се излагам много на слънце защото кожата ми е изложена на голям риск от рак на кожата, а от слънцето излизат като гъби, поне при баща ми, аз не обичам да се пека лятно време, защото преди ми излизаха лунички и всяко лято с нова бенка.

Миналата година леля ми си премахна една бенка отиде на хирург и за 50 лв я изрязаха и я зашиха белега не е голям. Предпочитам белег вместо бенки, защото ги закачам понякога а и се търкат в синджира ми, а и като бях по-малка бях винаги с пусната коса да не се виждат, защото момчетата ми се подиграваха:Вижте я тая к'ви брадавици има. Още си го имам този комплекс и, ако я хвана гледам да я наглася така че да не се вижда. Търсих в интернет хирурзи в околността в Хасково и Стара Загора, които се занимават с изследване и премахване на бенки и намерих само една клиника в Стара Загора дерматологичен център Lege Artis.

Цените са доста надутички, но на всичко съм съгласна само да ги няма вече.

Ако някой е ходил там моля да сподели мнение.
Ако знае пък още някое място в тези два града нека да ми напише координати на някой хирург от които е доволен.
Един от бившите ми приятели също имаше проблем с кожата имаше тъмни петна, кожата му беше много тънка и бледа, беше ходил някъде да ги изследват май му направиха някаква снимка на тези участъци или го гледаха на някаква UV лампа, не помня вече.

Колко са сигурни изследванията, че тази бенка няма да развие рак, или че е почнала да развива нещо. Благодаря :)

Коментари

1.   Аз съм лекар и имам подобен проблем, понеже съм мъж, не съм страдал толкова емоционално.
Можеш да си махнеш някои от бенките, но те съветвам да не е в Хасково :)))
За Ст З-може и да е добре, но не знам з-то аз съм от СФ-там те съветвам само в Отделението по Пластична хирургия- в Стоматологичния факултет, и никакви частни клиники-те са некадърни и работят за печалба, а не за доброто на пациента.
Иначе знам че се махат дори с лазер, но не е по правилата това...
Изследванията се правят след като ти махнат бенката и са 100% сигурни-след като са тия махнали- значи няма :))
Аз преди време си махнах една голяма бенка, видях и др. хора, на които има махат-по-малки- не е нещо страшно, но все пак- не прекалявай:))
Ако имаш др. въпроси-питай..