Споделена история от Здраве

Сериозен проблем в интимната зона!!!
Трябва ми помощ... не знам дали историята ми съвпада с категорията, която съм избрала, но поне така предполагам... момиче съм на 15, приятелят ми е на 17. Моля ви сега... За разбиране и моля пишете само полезни неща, нямам време за упреци.
... С него го направихме на скоро и използвахме презерватив, който обаче чак след това след като му се оплаках той каза, че лубриканта му може би бил заминал вече... проблема ми е следният: срамните ми устни са подпухнали, като началото на едната срамна уста, точно при върха и където се свързва с клитора е по-зачервено и по-подуто. А между двете срамни устни положението е... ужасно! Едната е зачервена покрита от вътрешната страна тук там с нещо като бяло, тъничко налепче и и самата ми срамна устни има някак си жълтеникаво по нея, но много трудно се забелязва... а другата ми срамна устна също от вътрешната страна има наредени 4... или 5 червени петънца едно над друго, които не бих определила като пъпки а по-скоро като кръгли ранички с размера на запетайка (, )... като цяло е зачервено почти на всякъде и при уриниране... не може да си представите каква болка е... плача със сълзи и на глас и стигнах до там докато съм по-малка нужда да си поливам със студена вода в същото време, защото това поне малко смекчава болката. Не мога да я измия със Lactacyd, защото дори не мога да я догосна имам чувтвото, че гори и не иска да спре... и на всичко това тече бяло течение гъсто колкото боза, но с нормален цвят... или поне месля, че е бяло течение... и последното ми оплакване са две пъпки или поне на такива изглеждат, намиращи се между краят на срамните устни и свинктера и когато ги докосна леко щипят въпросът ми е - Някой има ли представа за какво става въпрос и имал ли е същият проблем ако да как мога да се излекувам... Ще посетя гинеколог просто тези дни нямаше такъв в нашата болница и нямаше как... опитвам се баща ми да не разбира за това, защото не знам дали гинеколога няма да му каже, че вече не съм девствена... И пропуснах да кажа, че с приятелят ми сме го направили само 2 пъти, но проблемите дойдоха след вторият път а презервативът беше нов, не като първият да не знам от кога е... Моля давайте ми съвети и споделяте мнение... тук търся помощ, а не упрекване за това моля ви спестете злобата тя няма да ми помогне.
Надявам се редакторите да одобрят историята ми! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ти самата казваш, че трябва да посетиш лекар. Може би вече си го направила. Ако лекарят не познава родителите ти или не те изпратил при него общопрактикуващ лекар (GP), който обслужва семейството ти, това няма да достигне до баща ти. Помоли приятелят ти или някой друг да те придружи, така ще ти е по-лесно. А може да споделиш и с родителите си - не си извършила престъпление. Иначе има едни продукти, които съдържат екстракт от семена на грейпфрут. Срещат се като биоцитрин, цитросепт и др. Разтвор от чаша вода и 5-10 капки. Поливаш се с този разтвор и може да те облекчи и да излекува болното място. На мен ми е помагал такъв разтвор за кожата на пениса. Зимата по някаква причина много лесно подпухва и се нацепва. Доста е болезнено. Потапяне за 5-10 минути в такъв разтвор ми помага. Разбира се не съм професионалист и не ти гарантирам, че това е решението за теб. Иначе, ако те интересува може да потърсиш информация за тези продукти.

2.   Не се самолекувай! Това не звучи като просто да си претъркана, ами като да те е заразил с някаква инфекция. Иди на гинеколог, ако трябва и през личния лекар, за да не плащаш - нямат право да съобщават на родителите ти, спокойно, но лечение е наложително. Като няма във вашата поликлиника гинеколог иди в съседния квартал, лудост е да чакаш и да се мъчиш при тези остри оплаквания.
Може да се наложи и да се консултираш с дерматолог.

3.   Може да е някаква алергична реакция от съставките на лубриканта... когато се излекуваш, вземете нов и гледайте да е колкото се може по обикновен

4.   Иди в 29 ДКЦ в София, в бившия квартал Емил Марков се намира поликлиниката. Там има кожно венерически диспансер, най-добрите лекари работят там, които са и с много опит. Няма нищо срамно да отидеш и да се прегледаш.