Споделена история от Здраве

Какво е антисептичен крем?
Здравейте, може би въпроса ми е малко глупав, но ще се радвам да чуя мненията ви. Онзи ден бях тръгнала към ДМ с намерението да си купя крем за лице. Реших, че като един нормален човек, трябва и аз най-накрая да имам такова нещо. Кожата ми поначало е суха, освен може би носът ми, той е нещо специално. Макар да съм на 23, все още ми излизат пъпки и имам доста белези и петна останали от пубертетските ми години. Причината за тях, разбира се е, че си стисках пъпките. Всъщност все още продължавам да ги стискам, не е хубаво знам, но не мога да ги търпя.
Трудно ми е понякога да се грижа за кожата си, от една страна е суха, от друга ми излизат пъпки и на последни място - мазния ми нос, който пък ако се опитам да изсуша прекомерно започва да се бели, сложно е. Та поради тази причина исках и крем за лице, нещо което да ми хидратира кожата, без да я омазнява. И застанах пред кремовете и погледа ми се спря на антисептичен крем Хималая. Отидох и попитах служителката какво е антисептичн крем, но тя не можа особено да ми помогне. На опаковката пише за рани, изгаряния, кожни възпаления, акне и др. Пишеше да се нанася от 2 до 3 пъти на засегнатите участъци. В крайна сметка си го купих, беше 2, 50 лв. И от няколко дни се мажа, надявам се да ми помогне за белезите и аз не знам честно казано. Затова пиша тук, ако някой е ползвал, този или друг антисептичен крем. да каже мнение дали му е помогнало и какъв е бил проблем. Ако има хора които като цяло са запознати с тези антисептични кремове, ще се раздвам да чуя и техните мнения. Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Антисептичен означава противовъзпалителен, с действие против инфекции.
Може да подобри състоянието на акнето и да ограничи разпространението на възпаленията по кожата - тоест правилно си се ориентирала. За заличаване на белези обаче няма да помогне, нито му е силата дълбоката хидратация.
Моят съвет би бил да си вземеш и един лек хидратиращ крем, който да ползваш успоредно най-вече през деня или като имаш излизания, а антисептичния да ползваш като нощен и ограничено през деня.