Споделена история от Здраве

Проблем с кожата на лицето - петна от стари пъпки
Здравейте! :) От скоро забелязвам, че по кожата на лицето ми са се образували петна от стари пъпки. Е, не са чак толкова големи и не се забелязват отдалеч, но ако се вгледам по-добре, мога да ги видя. Искам да ви попитам с какво мога да ги махна? Ако може да ми кажете някакъв продукт или домашна маска. Попринцип не използвам фон дьо тен или пудра, защото така ще стане дори по-лошо. Предпочитам да ги махна по-бавно, но поне няма да вредя на кожата ми. Ще съм ви много благодарна, ако ми предложите нещо :).

Коментари

1.   Купи си SODERMIX и се мажи всяка сутрин, поне месец а вечер си прави маска на лицето със сода за хляб и мед. Седиш с нея 20 мин. и измиваш после.
Ева

2.   Появяват се защото клепаш с фон, дьо тен, пудра или коректор върху разранена в момента пъпка.
На мен ми помага редовно правене на маската с аспирин/салицилова киселина.

3.   аз преди време имах доста пъпки, някои и съм стискала... останали бяха петна, които изчезнаха с времето. Не вярвам на домашните илачи, нямам време, търпение и желание да се занимавам, когато има цели лаборатории и хора, на които това им е хлябът.
Моите петна изчезнаха с времето, но си мия лицето с лек гел за миене на лице - не винаги марков, да е с хубави съставки, лек. От българските препоръчвам продуктите на Biofresh с роза и лавандула и т. н., защото познавам собствениците и знам, че те само естествени съставки слагат и много малко съставки без химии (ненавиждат изкуствените химии) - жилището им е пълно с малки бурканчета, първи позлват с месеци всеки продукт, преди да го пуснат на пазара. (жената на собственика си крие западната козметика и гримове или е пълни в разни обикновени шишенца, много са сладки, а той е маняк на доброто качество и естественото).
Много добра е даже направо розова вода да се ползва от аптеката като тоник за лице.
Пилинг си правя също с натурална козметика. Гледай състава - ако има прекалено много съставки + Е-та, бягай, колкото и да е рекламиран и скъп продуктът.
Ползвам лек крем за млада кожа със SPF 10 винаги, не е марков и скъп - Balea oт веригата DM.
Пак добри са кремовете на Дева с витамин С, лека е формулата. И за тях мога да гарантирам, че ползват само добри и висококачествени съставки, билки от региона и са големи професионалисти.
С времето ще изчезнат проблемите с кожата, не прекалявай със слънцето!!!

4.   купи си термална вода... пък за информация на някои хора които си мислят че фнд е причина за това мога да кажа че като слагах бях цялата обрината от мръсотията по улицата и на работа.. като започнах да слагам ми се изчисти лицето.. значи много е важно да си почистваш лицето добре.. купи си гел за измиване лицето, четка за лице, хидратиращо кремче което да ти успокоява кожата.. термалната вода я слагам вечер преди крема и сутрин преди крема и след баня

5.   Петната от стари пъпки с времето избледняват и изчезват, защото клетките се обновяват на всеки 28 дни и на тяхно място са вече други. Важно е да използваш фактор през лятото и да ексфолираш лицето 2 пъти в седмицата, за да могат мъртвите клетки да се отстранят по-лесно. А иначе сутрин и вечер хидратиращ крем.

6.   Честно да кажа не мразя децата които са под 5 години мразя под 5 защото като видят коте почват да го дърпат