Споделена история от Здраве

Нормализиране на цикъл, овулация, опити за забременяване
Здравейте на всички!

През 2013 направих спонтанен аборт заради отлепване на плацента в началото на 5 месец!
Оттогава немога да забременея! Имам страшно нередовен цикъл, няма го вече трети месец! Заради здравни осигуровки немога да ида на лекар! Последно двама различни доктори ми назначиха Дуфастон с цел предизвикване на цикъл, да, идва ми от него, но спра ли го, отново го няма! Повече не желая да се тъпча с лекарства!
Искам само да попитам дали някои жена тук е имала успешно забременяване след прием на определена билка, след вземане на хранителна добавка като витекс или нещо друго!
Знам и съм тъжна, че нямам как да имам овулация при липса на цикъл! Едно време ми изписваха противозачатъчни с цел регулиране на цикъла, но не искам да приемам лекарства! :(
Само да вметна, че когато в края на 2012 забременях, стана още в първия месец, в който спряхме да се пазим! Съвсем бързо стана, но тогава бях на 26, идваше си ми нормално!
Пия и серопрам заради паник атаки, дали той влияе на овулация и цикъл!
Много жени споделят за чайове като бял равнец ими се иска да пробвам нещо изпитано, дало резултат! :(
Сега съм малко над 30 години и знам, че шансовете ми всяка дна година намаляват!
Няма как да ида на преглед, дори платен, засега нямам тази възможност, поне не идните два месеца! Затънала съм в сметки и банки и куп други неща! Пък и знам, че пак ще ми предпишат хормонални препарати за оредизвикване на цикъл, но дори да дойде едва ли ще донесе и сигурна овулация!
Ще бъда благодарна на всяка, отзовала се!
Сърдечно предварително благодаря! <3

Коментари

1.   Най-добре отидете с мъжа ти направо в клиника по репродуктивна медицина, когато можете да си го позволите. Тези проблеми не се оправят от самосебе си. Аз също опитвам да забременея от 4 години вече и сега ми предстои трети опит ин витро.

3.   Белият равнец не помага за забременяване, а пречиства кръвта и действа благотворно като профилактика на пикочно-половата система. При всички положения редовната консумация няма да навреди, но не очаквай чудеса.